Ovčáček si uklízel v kanceláři. Neuvěříte, jaké fotky si vystavil na poličku

Praha – Prezident Miloš Zeman zůstává na Pražském hradě na příštích pět let. Spolu s ním tam zůstává i jeho tým – včetně mluvčího prezidenta republiky a řediteel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka. Právě on se proto rozhodl změnil výzdobu v kanceláři.

Ovčáček si z posměšků lidí nic nedělá. Už v minulosti přiznal, že dokonce své hanlivé karikatury sbírá a vystavuje si je. Novými kousky se dokonce už dříve chlubil na sociálních sítích.

„Karikatury miluji, sbírámje. Mám jich plnou kancelář, protože si je vždy zarámuji. Pravda, teď už je nemám kam dávat. Takže přemýšlím, když se nějaká další karikatura objeví, kam je budu dávat. Asi si budu muset pořídit nějakou novou poličku na stěnu. Je to taková radost pro mě, protože mi to potvrzuje, že dělám práci dobře,“ řekl novinářům mluvčí.

Teď ale na sociálních sítích prozradil, že si kancelář uklidil. „Dnešek jsem věnoval úklidu své kanceláře na Hradě. Karikatury jsou v archivu, nahradily je osobnosti, kterých si vážím,“ napsal na twitteru Ovčáček. A dokonce přidal fotku.

Dnešek jsem věnoval úklidu své kanceláře na Hradě. Karikatury jsou v archivu, nahradily je osobnosti, kterých si vážím. pic.twitter.com/kPxI0gyKxd

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 29. ledna 2018

Některé diskutující zarazilo, koho si to vlastně vystavil. Na jeho poličce totiž vedle sebe stojí druhý československý prezident Edvard Beneš, britská politička, předsedkyně britské vlády Margaret Thatcherová – přezdívaná Železná lady, Václava Havla a jeho ženu Olgu a pak i snímek samotné Olgy Havlové.

„Tvoje drzost je neuvěřitelná. Potřeboval bys pořádných pár ran holí přes záda. Václav Havel a Olga se točí v hrobech jako lodní šrouby, pokud to vidí. Ty se prostě nezastavíš před ničím," vzkázal mu jeden z uživatelů. „Kdyby žily tyto osobnosti, nevážily by si asi zase Vás," přidal se další.

V jednom z rámů je také podpis české herečky a operní pěvkyně Soni Červené. Paradoxní je, že Červená před volbami otevřeně podporovala Jiřího Drahoše. Na poličce se nachází ještě jedna fotka, tu ale zakrývá květina a tak není vidět, kdo na ní je,

Související

Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Ovčáček proti Babišovi a zmatky kolem covidu

Moji milí, vítejte u dalšího vydání Událostí PN. Je před Vánocemi. Jak už jsem psal vloni, zkuste nezapomenout na to, že veškerý ten světélkující, ze všech stran povykující a obtěžující „vánoční“ teror je tu jen proto, že ve skutečnosti už neslavíme Vánoce, slavíme jakousi neurčitou simulaci bez významu, a aby nám to nebylo tak divné, všeprostupující konzum nahrazuje tu prázdnotu uřvaností.
Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Pokání Jiřího Ovčáčka a Babišovo peklo

„Stydím se za to, co jsem dělal. Nenávist je můj největší hřích,“ posypal si hlavu popelem v rozhovoru se Světlanou Witowskou končící hradní mluvčí Ovčáček. A v rozhovoru působil tenhle hradní komik, bývalý autor komunistických Haló novin, wannabe křesťan a věčná attention whore sociálních sítí Jiří Ovčáček slušně, smířlivě a skoro by se zdálo, že celé to svoje angažmá hodlá spláchnout jako roli, která mu byla přisouzena, vnucena a kterou musel hrát. Na což by mu, upřímně řečeno, mohl skočit jen člověk buď s poruchou paměti, nebo zcela dementní. 

Více souvisejících

Jiří Ovčáček Václav Havel Twitter Edvard Beneš Margaret Thatcherová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 4 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy