Praha - Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si nemohou přijít na jméno. Prostřednictvím sociálních sítí na sebe pravidelně útočí a posílají si různé vzkazy. A pokoj si nedali ani v neděli.
Ovčáček si neudělal pauzu ani o víkendu a na twitteru se navezl do šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten podle něj bude příští neděli hostem pořadu České televize Otázky Václava Moravce – a bude diskutovat sám se sebou. „Hosty OVM ČST Praha příští neděli budou: exministr financí M. Kalousek, občanský aktivista M. Kalousek a inženýr chemie M. Kalousek,“ napsal na twitteru hradní mluvčí.
Já tu chemii nikdy nemiloval. Ale poctivě jsem jí vystudoval, protože jinou možnost jsem neměl. A tátovi jsem chtěl přinést inženýrský diplom, aby se netrápil, že kvůli němu... Nikdy bych o tom nemluvil, kdyby se nevysmívala hovádka, která nedokázala vystudovat nic. https://t.co/w2XkYbu6DC
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 18. března 2018
Kalousek jeho slova nemohl jen tak přejít a úder mu vrátil. „Já tu chemii nikdy nemiloval. Ale poctivě jsem jí vystudoval, protože jinou možnost jsem neměl. A tátovi jsem chtěl přinést inženýrský diplom, aby se netrápil, že kvůli němu... Nikdy bych o tom nemluvil, kdyby se nevysmívala hovádka, která nedokázala vystudovat nic,“ pustil se do Ovčáčka.
Kalousek a Ovčáček si kopance a urážky a následné reakce na ně přes sociální sítě posílají pravidelně. Naposledy například vyvolaly bouřlivou debatu demonstrace za svobodu slova či studentská stávka.
„Mirek Kalousek manifestuje na podporu ČST Praha,“ komentoval například Ovčáček fotku Kalouska, který se pražské demonstrace za svobodu slova také zúčastnil. Prezident Miloš Zeman pak v rozhovoru pro TV Barrandov akci kritizoval, podle jeho slov šlo o „demonstraci proti výsledku demokratických voleb“.
„Když ulice demonstruje za zrušení protikuřáckého zákona, za levnější pivo nebo za cokoliv jiného, má na to svaté právo. Ale když demonstruje proti výsledkům svobodných voleb, tak ti, kdo demonstrují, jenom dokazují, že sami nejsou demokraté,“ tvrdil Zeman.
I na to Kalousek zareagoval. „Vůči demonstrantům je vznášen 'argument', že demonstrují proti výsledku voleb. Je to účelová lež, volby nikdo nezpochybňuje. Protestuje se proti ohýbání Ústavy a útokům na svobodu slova. To si žádný vítěz voleb dovolit nesmí,“ upozornil poslanec TOP 09.
„Putin vyhrál volby. Britům se nelíbí, že jeho režim zákeřně vraždí v přímém přenosu. Chápu to správně, že Britové protestují proti výsledku demokratických voleb? Ještě, aby mezi nimi byl nějaký student. Politika přece na školy nepatří…“ rýpnul si na twitteru Kalousek.
Související
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
Zchudneme s Američany, komentuje Kalousek nová cla. Ozval se i vlivný unijní politik
Miroslav Kalousek , Jiří Ovčáček , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
Jmenování Eda Milibanda novým britským ministrem zahraničí vyvolalo ostrou reakci ve Bílém domě. Nově nastoupený ministerský předseda Andy Burnham provedl při svém příchodu do úřadu změny ve vládě, v rámci nichž nahradil spojence svého předchůdce Keira Starmera a do jedné z nejvýznamnějších funkcí posadil právě bývalého lídra Labouristické strany a zastánce ochrany klimatu a čistých nulových emisí.
Zdroj: Libor Novák