Ondráček se lekl? Brutální slova o Sýrii smazal, dostal za ně pěkně přes prsty od známých mužů

Praha - Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček KSČM na facebooku v reakci na úder Západu v Sýrii napsal velmi emotivní status. A i když ho později smazal, někteří si pořídili kopie nejen samotného příspěvku, ale i kousků následné debaty. V ní dostal poslanec pořádně přes nos.

Bouřlivou debatu vyvolala slova poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, který na facebooku v reakci na útok v Sýrii napsal: „Všechny ty kretény (i členy vlády, poslance, senátory a europoslance), kteří hovoří možné válce bych poslal hned do první linie, aby mohli na poli cti a slávy položit život za NATO nebo alespoň na vlastní kůži poznali o čem tak debilně žvaní! Omlouvám se za slovník, ale už jsem fakt naštvaný.“

A přestože svůj status později smazal, část debaty zůstala zachována. Na svém facebooku ji sdílel český novinář, režisér a cestovatel Dan Přibáň. I on se ke kritice Ondráčka přidal. „Že jste nezůstal a hrdinně nepadl na Donbase, pane poslanče, když už jste tam byl podporovat Ruskem vedenou válku,“ vrátil komunistovi úder Přibáň. Odkazoval tak na jeho proruské postoje.

Do debaty přispěl i spisovatel a historik Jiří Padevět. „Pořád lepší padnout v první linii než mlátit bezbranné ženy,“ uvedl s odkazem na kontroverzní minulosti Ondráčka, který působení u pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, během kterého mlátil v roce 1989 obuškem lidi. V prosinci 1989 v Mladém světě v rozhovoru uvedl, že proti ženám se obušky nepoužívají - nicméně že on ho přesto dvakrát použil, protože se cítil ohrožen.

Související

KSČM Komentář

Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a major Zeman nezáří z obrazovky

KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel opět převzali moc nad republikou, i když se tváříme, že nám nevládnou. Z kabinetu Andreje Babiše si KSČM udělala své rukojmí, které plní, co jim nadiktují. Jinak by sestava ze Strakovy akademie nic neprosadila. Stala se pouhými loutkami v rukou bolševiků, kteří zvláště v koronavirové pandemii rozhodují o dění ve státě, jemuž velí. A tak rozkazují, kdy žáci půjdou do školy, anebo že ožebračí armádu o deset miliard. Nikdy se nevyplatí je podceňovat, stále jsou nebezpeční. Už jen tím, že stále existují a nejsou postaveni mimo zákon.

Více souvisejících

Zdeněk Ondráček Daň Přibáň Jiří Padevět útok Západu na Sýrii (14.4.2018)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Kišiněvský summit EPC Prohlédněte si galerii

Kišiněvský summit EPC je v plném proudu. Setkal se Zelenskyj s Vučićem, Erdogan na poslední chvíli účast odvolal

Zájemci o členství se sbližují s Evropskou unií. Osobní kontakt proběhl dokonce mezi srbským a ukrajinským prezidentem. Přesto, že Srbové mají dlouhodobě velice dobré vztahy s Ruskem. Účast k velkému zklamání pořadatelů na poslední chvíli odvolal turecký prezident. V odpoledních hodinách započalo jednání Arménie s Ázerbájdžánem za francouzské, německé a eurounijní mediace.

včera

63. Zlín Film Festival Prohlédněte si galerii

Ve Zlíně odstartoval 63. ročník zlínského filmového festivalu "Zlín Film Festival"

Na 63. ročníku Zlín Film Festivalu se diváci mohou těšit na neuvěřitelnou nabídku 295 filmů z více než 50 zemí světa. Tento prestižní filmový festival, který se koná v Zlíně, nabídne bohatý doprovodný program vhodný jak pro školy, tak i pro celou rodinu. Od dnešního dne se do Zlína sjíždějí významné osobnosti z filmové branže, které přijely oslavit tuto událost. Vrcholem večera bude slavnostní předání Zlatého střevíčku, který obdrží herec Pavel Nový. Festival se koná v termínu od 1. do 7. června, takže návštěvníci mají celý týden na to, aby se ponořili do světa filmového umění.

včera

včera

včera

Flakpanzer Gepard je německý samohybný protiletadlový systém (SPAAG) osazený dvojicí 35mm kanónů Oerlikon

Pentagon koupí smrtící systém Gepard pro Ukrajinu

Americká společnost Global Military Products podepsala smlouvu s americkým ministerstvem obrany, která jí přiděluje kontrakt v hodnotě přesahující 118 milionů dolarů na nákup a dodávku samohybných protiletadlových systémů Gepard do Ukrajiny. Informovala Evropská pravda s odkazem na zprávu Pentagonu.

včera

Česká národní banka

Finanční sektor je odolný. ČNB vypustí jedno z pravidel pro poskytování hypoték

Dnes se Bankovní rada České národní banky sešla k projednání Zprávy o finanční stabilitě pro jaro 2023, která hodnotí stav a odolnost domácího finančního sektoru vůči nepříznivým vlivům. Tato zpráva posloužila jako východisko pro stanovení makroobezřetnostní politiky, která se zaměřuje na řízení rizik a stabilitu finančního systému. Hlavními nástroji této politiky jsou určování kapitálových rezerv bank a stanovení maximálních limitů pro poskytování spotřebitelských úvěrů zajištěných obytnými nemovitostmi. ČNB to uvedla na svém webu.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Vpád do síně pražského soudu už řeší i kriminálka. Peterková se nepoučila a šíří nesmysly dál

Jana Peterková po svém odsouzení zašla ještě dál, teď se považuje za občanku již neexistující ČSFR a proklamuje, že je Česká republika pouze korporát. Resort vnitra varuje před sektou, která tyto myšlenky má na svědomí. Antisemitismus, rasismus a antisystémové smýšlení u podobného spolku v USA, známého jako Suverénní občané, končí u závažných zločinů. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy