Daň Přibáň

Jakub Janda

Češi jsou za voly? Nakopal bych je do zadku. Kauza Babčenko má v Česku ostrou dohru

Praha – Celý svět byl zaskočen a překvapen, když se ve středu odpoledne na tiskové konferenci v Kyjevě objevil ruský novinář Arkadij Babčenko. O den dříve totiž celý svět obletěla zpráva, že byl zavražděn. Ukrajinská tajná služba SBU vysvětlila, že vraždu novináře, o níž v úterý informovala média, předstírala, aby odhalila údajné ruské iniciátory zločinu. Tato kauza vyvolala rozporuplné reakce nejen v zahraničí, ale i v Česku.
Do Prahy zavítal srbský prezident Tomislav Nikolić, sešel se s Milošem Zemanem

Drsná kritika Zemana: Pošetilý stařec, má zvrácený mozek. Už není prezidentem národa

Lidice/Praha – Prezident Miloš Zeman v sobotu navštívil Lidice, které si připomínaly 70 let od poválečného založení nové obce. Při té příležitosti mluvil o tom, že teroristické útoky v Evropě jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Jeho slova pořádně naštvala novináře, režiséra a cestovatele Dana Přibáně, který je znám tím, že projel velkou část světa trabantem.
Jiří Kajínek po 23 letech vyšel z vězení

Cestovatel Přibáň přirovnal Kajínka k migrantovi. Přijali byste ho? ptá se

Praha - Včerejší propuštění nejznámějšího českého vraha Jiřího Kajínka rozdělilo společnost. Někteří mu fandí a dávají mu prostor k vyjadřování, druzí nevěřícně kroutí hlavou. Do té druhé skupiny patří známý cestoval Dan Příbáň, který projel velkou část světa trabantem. Jiřího Kajínka přirovnává k migrantovi a nutí tak lidi k zamyšlení.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy