Do Senátu by se chtělo dostat pět prezidentských kandidátů, zájem mají i Hannig a Hynek

Praha - V podzimních volbách do Senátu bude kandidovat hned pět někdejších kandidátů na prezidenta.

Jeden z nich, hudebník a šéf strany Rozumní Petr Hannig, se o proniknutí do horní komory pokouší podeváté. Je pravidelným účastníkem senátních voleb od roku 2002, nikdy se ale nedostal do finále. Do voleb přihlásil v Praze 8.

Lékař Marek Hilšer kandiduje v Praze 2, bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš v Praze 4 a diplomat Pavel Fischer v Praze 12. Další prezidentský kandidát, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek (Realisté) se utká o senátorský mandát na Chrudimsku.

Z uvedené pětice si v prezidentských celorepublikových volbách nejlépe vedl Drahoš, který ve finále získal 2,7 milionu hlasů, z toho v Praze 4 zhruba 46.600 hlasů. Fischer skončil v prvním kole na bronzové příčce se ziskem zhruba 527.000 hlasů, přičemž v Praze 12 obdržel 3512 hlasů. Hilšer dostal celorepublikově 455.000 hlasů, v Praze 2 dva tisíce hlasů. Hynka volilo 63.350 lidí, na Chrudimsku 635 voličů.

Související

Více souvisejících

Senát ČR Marek Hilšer Petr Hannig Jiří Drahoš Pavel Fischer Jiří Hynek (kandidát na prezidenta)

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy