O Vánocích se říká, že jsou svátky klidu a míru. Pro bývalého i nynějšího předsedu křesťanských demokratů to o Štědrém dnu neplatilo. Miroslav Kalousek s Pavlem Bělobrádkem se včera na sociální síti Twitter dostali do konfliktu.
Celý konflikt vypuknul pod příspěvkem Petra Kamberského. „Spojení či alespoň spolupráce KDU+TOP09+STAN je samozřejmě naprosto nepředstavitelný zločin proti demokracii. Takže momentálně všechny tři mimo sněmovnu – a Andy se směje, až mu roláček praská,“ napsal šéfkomentátor Lidových novin.
Vyjadřoval se tak k nedávnému průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, v němž ani jedna ze tří výše zmíněných stran nepřesáhla hranici 5 % potřebnou pro vstup do Poslanecké sněmovny.
„Vždyť to píšu dokola. Smysl dává spojení/návrat STAN a TOPky. Jenže STAN buduje značku a Miroslav Kalousek je nenávidí za nevděk a zradu,“ reagoval Pavel Bělobrádek na výzvy některých diskutujících ke spojení těchto názorově blízkých politických subjektů.
„Buď tak laskav, bratře, a alespoň na Štědrý den se zdrž pomluv o něčí nenávisti. To je emoce, kterou v politice necítím k nikomu. Příliš vyčerpává a rozežírá nitro,“ vzkázal Kalousek současnému předsedovi KDU-ČSL. Dodal, že se pomodlí za jeho pokojnou mysl a odhodlání nepomlouvat bližní.
Buď tak laskav, bratře a alespoň na Štědrý den se zdrž pomluv o něčí nenávisti. To je emoce, kterou v politice necítím k nikomu. Příliš vyčerpává a rozežírá nitro. Pomodlím se dneska za Tvoji pokojnou mysl a odhodlání nepomlouvat bližní. Přeji vše dobré.
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 24. prosince 2018„Možná jsi to nepostřehl, ale tvým rozhodnutím už bratři nejsme. Maximálně tak v Kristu, jestli v něj skutečně věříš,“ poukázal Bělobrádek na Kalouskův někdejší odchod z řad křesťanských demokratů a založení nové politické strany. „Zcela bez emocí konstatuji fakta, pokud chceš, mohu tě citovat. Dost si pamatuju,“ pokračoval bývalý místopředseda vlády. „Nenávist necítím, ani k tobě ani k Andreji Babišovi.“
Související
Každá země EU je sama slabší než Rusko. Česko nemá alternativu k NATO, shodli se politici v anketě EZ
Jurečka je stále v ohrožení. Změna je nutná, míní bývalý předseda lidovců
Pavel Bělobrádek , Miroslav Kalousek , KDU - ČSL , top 09 , Vánoce
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
před 4 hodinami
USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu
před 5 hodinami
Írán hodlá kontrolovat průliv až do konce války. Ozval se i Chameneí
před 5 hodinami
Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka
před 6 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
před 7 hodinami
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
před 8 hodinami
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
před 8 hodinami
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
před 9 hodinami
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
před 10 hodinami
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
před 11 hodinami
Chorý zná trest za plivnutí na soupeře. Nezahraje si jen jeden zápas
před 12 hodinami
Bude to historické. Trump se zasnil při představě jednání s čínským prezidentem
před 12 hodinami
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
před 13 hodinami
Hormuzský průliv můžeme znovu uzavřít, varoval Írán
před 14 hodinami
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
Americký prezident Donald Trump vydal sérii prohlášení, ve kterých oznámil zásadní obrat v blízkovýchodním konfliktu. Podle jeho slov Spojené státy s okamžitou platností zakázaly Izraeli další bombardování Libanonu. Prezident zdůraznil, že Izrael má od USA tyto akce striktně zakázány, a dodal, že současná situace již stačila. Svůj příspěvek na sociální síti Truth Social zakončil rázným zvoláním, že čeho je moc, toho je příliš.
Zdroj: Libor Novák