Další rána pro TOP 09. Sokolové ji vyhodili na ulici, prsty v tom má někdejší výrazná tvář strany

Zničehonic a bez udání důvodu vypověděla Česká obec sokolská TOP 09 z prostor Tyršova domu na pražském Újezdě. Serveru EuroZprávy.cz to potvrdila tisková mluvčí strany. Zajímavostí je, že ředitelem Tyršova domu je někdejší výrazný představitel TOP 09 Oldřich Lomecký.

„Michnův palác svoji architekturou a umístěním v jedné z nejkrásnějších lokalit Prahy - Malé Strany představuje široké možnosti využití pro společenské, kulturní, slavnostní či obchodní akce,“ popisuje budovu na svých webových stránkách Česká obec sokolská. TOP 09 však její majestátní prostory už nadále využívat nebude.

„Mohu potvrdit, že TOP 09 obdržela výpověď bez udání důvodů z prostor v Michnově paláci. V současné době běží výpovědní lhůta a vybíráme nejvhodnější místo pro centrální kancelář,“ sdělila serveru EuroZprávy.cz tisková mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Ve druhém patře Michnova paláce tak už brzy žádného z politiků TOP 09 v návštěvních hodinách nezastihnete.

Prvním místostarostou České obce sokolské a ředitelem Tyršova domu je přitom někdejší výrazný politik TOP 09 a bývalý starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který se však po loňských komunálních volbách, v nichž už obhájil jen post zastupitele centrálního obvodu, se stranou nerozešel v dobrém.

„TOP 09 umožnila v Praze vládu aktivistů z Prahy Sobě a kryptokomunistů. Lídr TOP 09, který toto dojednal a zablokoval tím vítěze voleb, se pak sám přesunul do Bruselu, protože tam je to asi pohodlnější a lépe placené. Omlouvám se, ale v takové straně už nemůžu a nechci být,“ vzkázal Lomecký předsedovi pražské buňky Giancarlovi Lambertimu.

Lomecký straně vyčítá, že pod vedením nového předsedy Jiřího Pospíšila opustila své původní hodnoty a ideály. Nezamlouval se mu vstup do pražské koalice s hnutím Jana Čižinského a Pirátskou stranou, za jediného zbývajícího představitele pravicové politiky v hlavním městě označil ODS.

Přidal se tak po bok europoslance Jaromíra Štětiny, který už v barvách TOP 09 odmítá kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Pospíšila obvinil z rozkolu ve straně a upřednostňování vlastních zájmů před těmi stranickými. TOP 09 podle Štětiny ztratila tvář. Jak se ukazuje nyní, tak ztratila nejen ji, ale i své lukrativní sídlo v srdci Prahy.

Související

Petr Fiala Prohlédněte si galerii

Spolu snilo o vítězství, Starostové o velkém úspěchu. Eurovolby ale dopadly pro ANO

Eurovolby přináší netradiční věc, kterou znají v jiných evropských zemích. Výsledky se vyhlašují až pozdě večer. Koalice Spolu tak mohla až do 23 hodin snít o vítězství nad expremiérem Andrejem Babišem a Starostové o velkém úspěchu, jak ho alespoň definoval předseda hnutí Vít Rakušan. Ani jedno z toho se ale nekonalo.

Více souvisejících

top 09 Jiří Pospíšil Sokol Praha Oldřich Lomecký Jaromír Štětina

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 25 minutami

před 29 minutami

před 58 minutami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Válka v Súdánu vyhnala z domovů více než deset milionů lidí

Více než deset milionů lidí bylo od začátku války v Súdánu v dubnu 2023 vyhnáno ze svých domovů, oznámila podle Reuters v úterý Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy