Jaromír Štětina

Grilování klobás, ilustrační fotografie

Zákaz dvojí kvality potravin chceme bez výjimek, shodují se eurovolební lídři

Zákaz dvojí kvality potravin by měl podle eurovolebních lídrů platit v Evropské unii bez výjimek. Jan Zahradil (ODS) se postavil proti paušálnímu zákazu jakýchkoli rozdílů ve složení výrobků. Podle něj by to poškodilo firmy i spotřebitele. Vyplývá to reakcí lídrů českých parlamentních uskupení, která letos kandidují do Evropského parlamentu, na anketní otázku ČTK.
Jaromír Štětina

Evropa společně vyráží do eurovoleb. Nelze dopustit rozpad EU, apeluje Štětina

Evropská unie je významně ohrožena zvenčí i protievropskými silami zevnitř, řekl na dnešní tiskové konferenci zakladatel hnutí Evropa společně a lídr kandidátky pro volby do Evropského parlamentu (EP) Jaromír Štětina. Hnutí chce podle něj zachovat jednotu unie a zachránit ji. Na konferenci se představili další tři kandidáti.
top 09

Hnutí Evropa sobě může kandidovat. Europoslanec Štětina sehnal dostatek podpisů

Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina oznámil, že už získal potřebnou tisícovku podpisů na podporu vzniku svého nového hnutí Evropa společně, za které chce obhájit mandát v Evropském parlamentu. Uvedl to dnes na svém twitteru. Štětina již dříve uvedl, že nechce znovu kandidovat za TOP 09 kvůli rozporům se současným vedením této strany.
Jiří Pospíšil, předseda TOP 09

Češi příliš neznají své europoslance. Nejhorší hodnocení mají Poche a Pospíšil

Čeští poslanci působící v Evropském parlamentu jsou pro občany ČR podle průzkumu agentury STEM málo známí. Většinu z nich minimálně tři pětiny veřejnosti neznají, větší povědomí mají lidé jen o europoslancích Pavlu Teličkovi, Jiřím Pospíšilovi, Janu Zahradilovi, Evženu Tošenovském, Miroslavu Pochem, Michaele Šojdrové a Jaromíru Štětinovi. Nejvíce příznivých hodnocení dostal Telička před Tošenovským, naopak nejvíc negativních Poche a Pospíšil.
Jaromír Štětina.

Europoslanec Štětina odkopl TOP 09. Mandát bude obhajovat za nové hnutí

Europoslanec Jaromír Štětina se rozhodl znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Mandát už nebude obhajovat za TOP 09 kvůli rozporům se současným vedením této strany. Do voleb chce jít za nové hnutí Evropa společně, které se rozhodl založit. Oznámil to dnes na svém twitteru. Pro vznik hnutí potřebuje získat tisícovku podporovatelů.
Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.

Klaus chválil Putina a vyvolal reakci Ukrajinců. Kolaboruje s cizí mocností, vzkazuje Štětina

Bývalý prezident Václav Klaus včera na televizi Prima ocenil chování ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinské provokace podporované Západem podle jeho názoru velkoryse přechází. Ukrajinský velvyslanec se však neváhal ozvat, situaci na Ukrajině přirovnal k obsazení Sudet. Europoslanec Jaromír Štětina šel ještě dál, když Klause obvinil z kolaborace s cizí mocností.
Miloš Zeman, prezident ČR

Tohle už Zeman vážně přehnal? Senát by měl začít jednat o jeho odvolání, vzkazují politici

Český prezident Miloš Zeman tento týden poskytl rozhovor ruské televizi NTV. V něm označil protiruské sankce za zbytečné. Mluvil i o novičoku nebo o "silném" Vladimiru Putinovi a slabému vedení Evropské unie. Řada politiků se domnívá, že Zeman už překročil všechny hranice, někteří dokonce zmiňují, že by měl Senát zahájit proces vedoucí k odvolání Zemana z funkce prezidenta.

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 28 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Počasí o víkendu: Meteorologové slibují tropický závěr týdne

Jak probíhající týden začal, tak také o víkendu vyvrcholí. Meteorologové předpokládají, že v neděli dosáhnou nejvyšší teploty opět tropických hodnot. Teploměr ukáže až 33 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy