Ponížení Schillerové v přímém přenosu? U Moravce to vřelo, dusno bylo i po natáčení

V neděli v Otázkách Václava Moravce debatovali ministryně financí Alena Schillerová a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kromě tématu možného zrušení superhrubé mzdy ovšem došlo i na osobní výpady. A nejvíce to odnesla právě Schillerová.

Ministryně Schillerová u Moravce hájila svůj revoluční návrh změny v platbách zdravotního pojištění. A to i přesto, že sama připustila, že její návrh zřejmě neprojde. Její plán zkritizoval i Kalousek.

„Stát dnes za své pojištěnce platí čtyřikrát méně, než odvádí zaměstnanec se zaměstnavatelem z průměrného platu. Navrhujeme snížení zdravotního pojištění a zvýšení plateb státu za důchodce a děti. Zvýší se tak čistá mzda, sníží cena práce a pojistné částky budou férovější,“ uvedl Kalousek už před debatou na twitteru.

Právě Kalousek Schillerovou pořádně vytočil, Politička si následně posteskla, že kvůli němu přišla od čas, který mohla strávit s vnukem. „Já jsem kvůli vám přijela o den dřív z dovolené na horách. Opustila jsem svého milovaného čtyřletého vnuka, ale to nevadí,“ rozčilovala se.

A nepotěšil ji ani moderátor Václav Moravec. Alena Schillerová na něj spustila: „Pane doktore…" A Václav Moravec jí na to pohotově odvětil: „Ne, říkejte mi redaktore, tady nejsme u zubaře!"

V OVM zatím Schillerová mluvila asi 7 minut. Velký úspěch je, že zatím neřekla, že když budeme platit větší daně, tak si vyděláme víc.

— Jie Ťien-ming (@jietienming) 3. března 2019

Jak paní ministryně Schillerová pořád říká ministr Adam... To mluví o kom???

— Společně do Evropy (@BlanikZ) 3. března 2019

Debatu hojně komentovali lidé i na sociálních sítích. Do ministryně si rýpnul i epxremiér a bývalý prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Sleduji po řadě let OVM. Schillerová docela drze lže. Je to neuvěřitelný rozdíl proti @kalousekm . Je to skutečně jeden s nejslabších ministrů financí posledních dekád. Myslím, že měla raději lyžovat s vnukem,“ vzkázal jí prostřednictvím twitteru.

Související

Andrej Babiš

Tandem Babiš a Havlíček pokračuje v čele ANO. Expremiér přes 20 minut spílal vládě

Expremiér Andrej Babiš bude nadále předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí ANO, záda mu bude jako první místopředseda krýt Karel Havlíček. Babiš ve více než 20 minut trvající kandidátské řečí kritizoval Fialovu vládu, kterou označil za nejamatérštější a nejneschopnější kabinet v historii země. Pro hnutí vytyčil jako cíl návrat do Strakovy akademie. 

Více souvisejících

Alena Schillerová Miroslav Kalousek Otázky Václava Moravce Václav Moravec Mirek Topolánek

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 56 minutami

Aktualizováno před 57 minutami

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 6 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ukrajina a Izrael tříští nejmocnější státy světa. G20 se kvůli válkám nedokáže dohodnout

První letošní setkání ministrů financí skupiny G20 skončilo ve čtvrtek bez přijetí společného prohlášení. Mohou za to neshody členských zemí, které souvisejí s probíhajícími geopolitickými konflikty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy