Praha - Možná odejde z ČSSD, možná v ní zůstane - expředseda sociálních demokratů Jiří Paroubek stále není rozhodnutý. Ale je si jistý, že pokud přejde k ČSNS 2005, nedopadne jako Miloš Zeman a dovede stranu do sněmovny. Prohlásil to v rozhovoru pro časopis TÝDEN.
Paroubek má k České straně národně socialistické 2005 blízký vztah. V minulosti byl 16 let jejím členem, proto by to pro něho nebyl krok do neznáma. Má v ní prý i řadu přátel. Ale přerušit pouto, jež ho váže k ČSSD, za níž nyní sedí ve sněmovně, podle něho není tak lehké."Zdá se, že s určitou částí vedení by se dalo spolupracovat, ať už bych v ČSSD zůstal, nebo ne. Podívejte, já jsem v té straně byl dvaadvacet let, takže to pro mě není úplně jednoduché rozhodnutí, z ní odejít," přiznal pro TÝDEN.ČSNS 2005, s níž koketuje, je velmi malá. V minulých volbách jí dalo hlas pouze 1 300 lidí, proto by ji musel začít budovat od nuly. Toho si je Paroubek vědom. A právě to ho nejvíc láká. Kromě programu a organizační stránky chce získat i odborníky."Přivést do české politiky nové, zajímavé a kvalitní lidi. Ne hezké holky z kalendáře, ale kvalifikované lidi, kteří budou cítit vnitřní potřebu angažovat se v politice," prozradil v rozhovoru své plány a narážel tak na Věci veřejné.Ačkoliv se ještě definitivně nerozhodl k odchodu z ČSSD, jsou v ní podle něho lidé, s nimiž si nemůže rozumět. "Pokud je v ČSSD skupina lidí jako pánové Houska, Palas (moravskoslezský hejtman, pozn. red.) a další, kteří mě urážejí, pak v ní pro mě není místo. Já nejsem člověk, který by se chtěl nechat urážet. Podívejte, já znám všechny slabiny sociální demokracie. A buďte si jist, že pokud se postavím do čela nějaké konkurenční politické strany, pak je dokážu využít," prohlásil, ale jak chce stranu pozvednout a získat pro ni více než magických 5 procent hlasů ve volbách, odmítl prozradit.Je si ale jistý, že by nedopadl jako Jana Bobošíková se svou Suverenitou či Miloš Zeman se Stranou práv občanů (SPOZ), kteří se do Poslanecké sněmovny nedostali, ačkoliv je všichni znají."Stále nejsem zboží, které má prošlou záruční lhůtu," řekl Jiří Paroubek v rozhovoru pro časopis TÝDEN.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
před 1 hodinou
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
před 2 hodinami
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
před 3 hodinami
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
včera
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
včera
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
včera
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
včera
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
včera
Uspěli jsme, prohlásil Macron ve svém posledním projevu k francouzské armádě
včera
USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump
včera
Německo a Francie si předvolaly ruského velvyslance. Na kyberútoky odpovíme, vzkazují Moskvě
včera
Ukrajina vrací válku do Ruska. Opět útočila v Moskvě
včera
Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou
včera
Evropa sčítá škody. Extrémní počasí si zatím jen letos vyžádalo tisíce mrtvých
včera
Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Hrozí vichřice i kroupy
včera
Hormuzský průliv je otevřený, prohlašují USA. Írán tvrdí opak
včera
Kreml nasazuje do první linie Afričany. Zajatci se přesto chtějí vrátit do Ruska
včera
Zemřel slavný novozélandský herec Sam Neill. Zazářil v Jurském parku
včera
Jak USA povedou válku s Čínou nebo KLDR? Experti důrazně varují Bílý dům
Klíčové zásoby amerických zbraní zůstávají vyčerpány a v případě pokračování úderů proti Íránu v současném tempu se dostanou pod ještě intenzivnější tlak. Prezident Donald Trump v pátek zopakoval, že příměří v tomto konfliktu skončilo. Odborníci pro televizi CNN uvedli, že tato situace s výzbrojí by mohla ovlivnit schopnost americké armády vést případnou budoucí válku s Čínou nebo Severní Koreou.
Zdroj: Libor Novák