Praha - Tři ze států Visegrádské skupiny, které ještě nevstoupily do eurozóny, se na pátečním neformálním summitu shodly, že nebudou stanovovat konkrétní termín vstupu do eurozóny. Premiéři Česka, Polska i Maďarska to uvedli na tiskové konferenci po společném jednání v Senátu.
Asociace samostatných Odbory chystají další protest v Praze na 25. listopaduPraha - Další protestní mítink a pochod k Poslanecké sněmovně chystají odboráři na 25. listopadu. Sraz protestujících bude na pražském Palackého náměstí ve 12.00, řekl v pátek Mediafaxu Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů.Mítink pod názvem "Proti korupci, za zvýšení životní úrovně" by měl trvat 45 až 60 minut a po něm bude následovat zhruba dvouhodinový pochod k Poslanecké sněmovně."Očekáváme, že nás podpoří všichni nespokojení občané České republiky. Chceme oslovit i naše krajské organizace, aby pořádaly obdobné mítinky ve svých městech," řekl dále Dufek s tím, že ohledně mítinku 25. listopadu hodlá oslovit i ostatní odborové organizace. Co se týče nějakého masivnějšího protestu, Dufek soudí, že na generální stávku není Česko zatím připraveno. Odboráři se ale podle něj budou snažit pořádat více protestních akcí, aby občany nabudili.Nejbližší velká demonstrace se chystá na 22. října v Praze a pořádá ji iniciativa ProAlt.
Související
Odboráři bojují s vládou o vyšší platy. Pomoci má i dopisová kampaň
Odbory zatím nedosáhly svého. Jurečka nechce státním zaměstnancům přidávat tolik
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Počasí se příští týden citelně oteplí. Naměříme až 10 stupňů
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
včera
Únorové důchody jsou nižší než lednové. Úřad vysvětlil důvod
včera
Trumpova administrativa dluží čtvrt miliardy dolarů. WHO řeší, zda je vůbec někdy zaplatí
včera
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na špičku ruské rozvědky. Aleksejev v nemocnici bojuje o život
včera
Politico: Babiš čelí obviněním, že plně nepřerušil vazby na Agrofert
Premiér Andrej Babiš čelí novým obviněním, že plně nepřerušil vazby se svým zemědělským impériem Agrofert. Stalo se tak navzdory veřejnému slibu, který dal při svém prosincovém jmenování do úřadu, aby se vyhnul střetu zájmů. Uniklý právní dokument, na který upozornil server Seznam Zprávy a který má k dispozici i redakce Politico, naznačuje, že Babišovo odstřižení od holdingu je pouze dočasné a neúplné.
Zdroj: Libor Novák