Praha - Naše koalice s ODS stojí na programu, ne na jménech, tvrdí ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Pokud si rebelové z občanských demokratů myslí, že s nimi povládneme poté, co sestřelí Petra Nečase, pletou se, vzkázal Kalousek v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny.
"My koalici nesvazujeme s žádným jménem, ale s programem, což ovšem v případě důchodové reformy či rozpočtu spolu souvisí. Samozřejmě, že těm takzvaným rebelům - podle mého vnitrostranickým pučistům - nezáleží na reformě penzí ani na rozpočtových zákonech, těm záleží pouze na tom, aby se zbavili Petra Nečase (ODS). Kdyby se ho mohli zbavit, já nevím na zákonu o pohřebnictví, použijí klidně zákon o pohřebnictví," řekl Kalousek.Takové sestřelení Nečase ale podle Kalouska znamená především útok na vládní priority, tedy bezpečnost, suverenitu a budoucí prosperitu státu. "Pokud pučisté s Petrem Hájkem, Jaklem a Paynem počítají s ními do nějakého slepence bez Petra Nečase, tak si nevidí na špičku nosu. V tom my nejedeme," uvedl ministr financí.Kalousek také zdůraznil, že jakékoliv požadavky na zásahy do důchodové reformy i do zvyšování DPH chápe jako natolik nepřípustné, že by se kvůli nim vzdal vlády.
Související
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
Zchudneme s Američany, komentuje Kalousek nová cla. Ozval se i vlivný unijní politik
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Je třeba se obávat hantaviru? Ročně se jím nakazí 100 tisíc lidí, současný kmen je ale extrémně vzácný
před 2 hodinami
OBRAZEM: Česko si připomíná konec války. Pavel varoval na Vítkově před rezignací
před 4 hodinami
Lékař se těšil na vysněnou dovolenou. Teď na MV Hondius léčí nakažené hantavirem
před 5 hodinami
Babiš dorazil na schůzku s Pavlem pozdě. Prezident na summit NATO pojede v každém případě
před 6 hodinami
USA a Írán se střetly v Hormuzském průlivu, Příměří podle Trumpa stále platí
před 7 hodinami
Počasí do konce týdne. Meteorologové odtajnili předpověď na prodloužený víkend
včera
Metro čeká výluka o prodlouženém víkendu. Nahradí ho autobusy i tramvaje
včera
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
včera
Čeští hokejisté přišli o trénink před Švédskými hokejovými hrami. Kvůli díře v ledu
včera
Obchody se musí řídit zákonem. V pátek do center a supermarketů nechoďte
včera
Trump lituje úmrtí zakladatele CNN Turnera. Byl to přítel, svěřil se prezident
včera
Rozloučení s hitmakerem Oskarem Petrem proběhne v úterý, oznámila rodina
včera
Hasiči předali požářiště v Českém Švýcarsku národnímu parku
včera
Meteorologové opět nevylučují výskyt bouřek. Tentokrát hrozí i na východě
včera
WHO pátrá po původu hantaviru. Objevila pacienta nula
včera
Hantavirem se zřejmě nakazila i letuška. Na palubě letadla bylo téměř 400 lidí
včera
NBC: Trump musel zastavit operaci Projekt Svoboda kvůli Saúdům. Zablokovali Američanům vzdušný prostor
včera
Po cestujících z MV Hondius pátrají úřady z celého světa. Kolik jich je přitom nikdo neví
včera
Případ lodi MV Hondius je pro vědce výjimečný. Jak se hantavirus šíří a hrozí další globální pandemie?
včera
Svět v pohotovosti. Loď MV Hondius opustilo 40 lidí, letadly odletěli domů
Situace kolem výletní lodi MV Hondius, kterou zasáhla vlna nákazy smrtícím hantavirem, nabírá na dramatičnosti. Podle nejnovějších informací nizozemského ministerstva zahraničí opustilo plavidlo na dálkovém britském území Svatá Helena mnohem více lidí, než se původně předpokládalo. Celkem se jedná o zhruba 40 cestujících, kteří se po první tragické události na lodi rozhodli nepokračovat v plavbě a vydali se do svých domovů komerčními lety.
Zdroj: Libor Novák