Drábku, důvěřuj ale prověřuj!

Praha – Během pondělí byl zadržen náměstek ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka Vladimír Šiška kvůli korupci, které se měl dopustit. Nad ministerstvem práce se zamýšlí poslankyně Dana Váhalová z ČSSD.

Dlouho se šeptalo, dlouho se nechtělo slyšet a dlouho se odmítalo nařčení. Nejen opoziční, ale i koaliční poslanci se stále častěji a hlasitěji ptala pana ministra na podezření okolo IT systémů a výběrových řízení na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Řada odborníků tvrdila, že nový systém výplaty sociálních dávek je jedna velká korupce,“ popisuje dlouhodobou situaci kolem Drábkova ministerstva Váhalová.

Váhalovou překvapuje jedna věc – ministr Jaromír Drábek je situací dle svých slov zaskočen. Dle poslankyně se neměl zabývat v rámci své pozice jen důvěřováním osobám pracovně blízkým, ale i jejich důkladnému prověřování. Pak by rozhodně nemusel být zaskočen. „Možná se měl zamyslet nad tím, co se stále častěji a hlasitěji ozývalo z řad poslaneckých i občanských,“ dodává a zároveň se ptá: „nebo to pan ministr slyšet nechtěl, či v horším případě věděl víc, než se šeptalo?“

Související

Stanislav Polčák, poslanec TOP 09 a Starostové

Spor graduje: Polčák žádá hlavu poslankyně Váhalové

Praha - Šéfka české delegace v Radě Evropy Dana Váhalová by měla skončit. To požaduje poslanec TOP 09 Stanislav Polčák. Naopak předseda sněmovny se jí zastal. Pokračuje tak spor ohledně jejího postoje k sankcím vůči Rusku.

Více souvisejících

dana váhalová Jaromír Drábek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin

Rusko stanovilo podmínky, za jakých obnoví jadernou smlouvu s USA

Rusko, které v únoru zákonem pozastavilo účast na smlouvě Nový START omezující počet jaderných zbraní, je ochotno se k ní vrátit, pokud Washington opustí svůj "nepřátelský postoj."  Dohodu Rusko uzavřelo s USA v roce 2010, Vladimir Putin ale letos podepsal zákon o jejím pozastavení.

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se sešel s Fialou a Babišem. Řešili očekávaný summit NATO

Prezident Petr Pavel tvrdí, že zaznamenal názor, že vláda buď některé věci nekomunikuje dostatečně, nebo, že nejsou vyslyšeny argumenty opozice. Uvedl to po jednání s Petrem Fialou a Andrejem Babišem, na němž řešili nadcházející summit NATO ve Vilniusu a bezpečnostní dohodu se Spojenými státy.

včera

včera

včera

včera

Přelomový vynález dnes slaví svůj den. Jízdní kolo je s námi už stovky let

Od roku 2018 je třetí červnový den Světovým dnem jízdního kola. Má mimo jiné zvýšit popularitu cyklistiky a jízdního kola coby ekologického dopravního prostředku, který může i díky cenové dostupnosti využívat většina lidí na celém světě. Jízdní kolo patří mezi přelomové vynálezy s dlouhou historií, jezdí se na něm již déle než 200 let! 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy