Jaromír Drábek

Jaromír Drábek /TOP 09/

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka

Praha - Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky z přípravy dotačního podvodu a zneužití pravomoci při transformaci Fondu dalšího vzdělávání (FDV). Podle Šiškova obhájce Tomáše Sokola to znamená definitivní konec kauzy, v níž byli obviněni celkem tři lidé. Informuje o tom Ekonomický deník. Šiška byl trestně stíhán v několika dalších kauzách, loni mu odvolací soud snížil trest za zmanipulování zakázky na výplatu dávek na čtyři roky vězení.
Jaromír Drábek /TOP 09/

Policie stíhá exministra Drábka a dva lidi, úřady detaily ke kauze tutlají

Praha - Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhá dva bývalé vedoucí pracovníky ministerstva práce kvůli přípravě dotačního podvodu a zneužití pravomoci při transformaci Fondu dalšího vzdělávání. Obviněn je i další bývalý vedoucí jednoho z oddělení ministerstva. ČTK o tom informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Exministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) na svém webu uvedl, že usnesení o svém stíhání dostal koncem února. Podle něj je obvinění vykonstruované.
Alexandr Vondra na 24. kongresu ODS

Kdokoliv jiný by musel chodit kanálama, říká o Babišovi exministr Vondra

Praha - Andrej Babiš byl vydán Poslaneckou sněmovnou a policii se tím otevřel prostor pro další vyšetřování. Jedním z možných závěrů celé kauzy je i to, že by mohl Babiš v politice úplně skončit. Server EuroZprávy.cz proto oslovil bývalé vysoké politiky, kteří z toho či onoho důvodu složili funkci, aby současnou situaci glosovali z jejich pohledu. Co si o kauze myslí například David Rath, Alexandr Vondra nebo Cyril Svoboda.
Jaromír Drábek, exministr práce

Drábek se u soudu zastal Šišky, IBM prý byla jediná možná volba

Praha - Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) se dnes u soudu zastal svého někdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, který čelí obžalobě v souvislosti se zakázkou na kontrolu sociálních dávek. Miliardovou zakázku měla bez výběrového řízení získat firma IBM. Podle Drábka byl tento postup v pořádku, protože IBM představovala jediného možného dodavatele.
Ilustrační foto

Exnáměstek Šiška dostal šest let za vydírání. Co na to Drábek?

Praha - Pražský městský soud dnes potrestal exnáměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku šesti lety vězení za vydírání. Někdejšímu šéfovi ministerského IT oddělení Milanu Hojerovi uložil pět let. Podle nepravomocného rozsudku muži žádali od jednatele firmy OKsystem stažení stížnosti na ministerstvo u antimonopolního úřadu s tím, že v opačném případě firma nedostane stomilionovou zakázku. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek (TOP 09).
Ilustrační foto

sKarty o půlnoci končí, lidé na nich mají stále miliony. Drábek svůj projekt pořád hájí

Praha - Sociální karty, s nimiž si měli lidé vybírat dávky z bankomatů, přestanou dnes definitivně fungovat. Česká spořitelna jako provozovatel systém vypne. Úřady práce už příspěvky a podpory posílají potřebným buď na jejich účty, nebo poštou. Ministerstvo práce se spořitelnou jedná o případné náhradě za předčasně zrušený projekt. Podle exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) ale stát v budoucnu stejně k elektronické výplatě dávek přistoupí.
Ilustrační foto

Drábek u soudu: Ušetřil jsem miliardy, srovnáváte jablka s hruškami

Praha - Někdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) dnes u pražského městského soudu uvedl, že reformou sociálních dávek v roce 2012 ušetřil státu deset miliard korun. Odmítl tvrzení jednatele firmy OKsystem, podle kterého ministerstvo zbytečně vynaložilo 1,5 miliardy kvůli smlouvě s Fujitsu Technology, jejíž systémy po rozhodnutí antimonopolního úřadu stejně nemůže využívat. Drábek vystupuje jako svědek v kauze svých někdejších podřízených Vladimíra Šišky a Milana Hojera.
Jaromír Drábek /TOP 09/, exministr práce a sociálních věcí

Drábkův náměstek u soudu: Neuplácel jsem, dušuje se Šiška

Praha - Někdejší první náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška i bývalý šéf tamního odboru informatiky Milan Hojer dnes u pražského městského soudu popřeli, že by nabídli firmě OKsystem úplatek ve formě přidělení veřejné zakázky. Obžaloba dvojici viní z podplácení a zneužití pravomoci úřední osoby, oběma mužům hrozí v případě prokázání viny až 12 let vězení. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek (TOP 09).
Ilustrační foto

Drábkův náměstek Šiška pohořel, jeho stíhání pokračuje

Praha - Trestní stíhání někdejšího náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky kvůli miliardové zakázce na kontrolu sociálních dávek bude pokračovat. Dozorový žalobce Zdeněk Matula z pražského vrchního státního zastupitelství dnes ČTK sdělil, že podané stížnosti proti obvinění v kauze zamítl jako nedůvodné.
Jaromír Drábek /TOP 09/, exministr práce a sociálních věcí

Změna: Drábek pohřbil eurovolby. Šance pro Pospíšila /exODS/?

Praha - Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce, aby političtí konkurenti zneužili jeho působení na ministerstvu ke kritice kandidátů TOP 09. Drábek to dnes řekl na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Exministr dostal řadu nominací z krajských organizací strany. Nyní se spekuluje o tom, že by za TOP 09 mohl kandidovat někdejší člen ODS, exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
Jaromír Drábek /TOP 09/

Drábkův duch je stále tady, varuje Škromach

Praha - Na Úřadech práce se stojí fronty, systém kolabuje a lidé nedostávají své dávky. Jde o pozůstatek Drábkovy éry, který nedokázal současný ministr práce a sociálních věcí v demisi vyřešit. Situaci teď oglosoval exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

před 4 hodinami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Aktualizováno před 8 hodinami

před 12 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy