Advokát: Okamurův blog je hovadina a tým Fischerové to přehnal s kritikou

Praha – Tým Táni Fischerová velmi tvrdě zaútočil na Transparency International (TIC) kvůli projektu sledování transparentnosti prezidentských kandidátů. V něm Fischerová propadla. Teď advokát Láska, který s TIC spolupracuje, vrací úder.

Tým Táni Fischerové se pustil do TIC kvůli tomu, že parametry zkoumání byly špatně nastaveny, protože kampaň Fischerové je vedena jinak. Propagaci kandidátky nedělá ona sama se svým týmem, ale nechává to na sympatizantech. Ohledne průzkumu TIC se ale umístila v poli poražených. Ve svém prohlášení člen volebního týmu Tožička používal velmi ostrá slova.

Advokáta Láska to rozhodilo. TIC považuje za srdcovou záležitost a postup týmu Fischerové ho mrzí. „Mrzí mě to o to více, že o paní Fischerové jsem uvažoval jako o kandidátovi, kterému dám svůj hlas. Její nepolitický a upřímný přístup k předvolební kampani mi imponuje. Ovšem hloupý útok jejího volebního týmu, který na skutečnost, že se jejich kandidátka „nevešla" do pravidel nastavených TIC pro daný výzkum, reaguje stupidními osobními výpady, mě překvapil. Hodlá tak tým paní Fischerové reagovat vždy? Na kritiku reagovat obviňováním toho, kdo je nehladí po srsti?" napsal na své facebookové stránce Právo s Láskou.

Přesto ale i nadále nad volbou Fischerové uvažuje. Doufá ale, že tým Fischerové nebude pokračovat v takto nepromyšlených krocích, kdy se jeho členové dělají důležitější, než je samotná kandidátka.

Václav Láska zároveň vedle svého favorita pojmenovat i kandidáta, kterému fandil zdaleka nejméně. Je jím Tomio Okamura, který dnešním rozhodnutím soudu vypadl z prezidentské volby. Okamura byl zároveň tím, kdo ve srovnání TIC úplně propadl a skončil na posledním místě.

Kandidát se v souvislosti s tímto výsledkem pustil do TIC. To je prý organizace, která „léta zavírala oči nad zlodějinami politiků". On s ní odmítl spolupracovat, a proto ho prý potopila.

„Tomio udělal to, co jsem od něj čekal a potvrdil mi to, co si o něm myslím. Mimochodem jeho prohlášení na adresu TIC je stejná hovadina, jako jeho legendární blog, že rozsudky, které jsou nespravedlivé, nemusíte respektovat, protože podle § 39 občanského zákoníku jsou neplatné," napsal Láska v reakci na Okamurova slova.

Související

Evropská unie, ilustrační fotografie. Původní zpráva

PŘEHLED: Česko čekají eurovolby. Politické strany řekly, co chtějí z Bruselu změnit

Občané Evropské unie si mezi 7. a 8. červnem letošního roku vyberou složení Evropského parlamentu pro příštích pět let. Česká republika je jedinou zemí, kde se volby konají ve dvou dnech. Kandidovat bude řada politických stran a hnutí. EuroZprávy.cz s žádostí o komentář k tomu, čeho chtějí jejich kandidáti dosáhnout, oslovily strany vládní i opoziční. Na dotazy zaslané prostřednictvím e-mailu neodpověděly strany ANO, SPD, SOCDEM a STAN. 
Senát ČR

Senát nepřijal možnost uznávat osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry

Horní komora se neztotožnila se senátorskou novelou, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí v cizině homosexuálními páry. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu soukromém znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely dnes proto slíbil do jara příštího roku předložit komplexní novelu českého práva.

Více souvisejících

Václav Láska Táňa Fischerová Tomio Okamura

Aktuálně se děje

před 33 minutami

Mekka je město s cca 2 miliony obyvateli v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz. Je rodištěm Mohameda, proroka islámu, a je nejsvětějším městem islámu. Každým rokem putuje na pouť během hadždže (islámský měsíc dhú'l-hidždža) do Mekky tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán.

Během letošní pouti do Mekky zemřelo 1301 poutníků

Saúdská Arábie v neděli oznámila, že během letošní pouti hadždž do Mekky zemřelo 1301 poutníků, z nichž 83 procent nebylo úředně registrovaných. Mnozí z těchto obětí byli starší lidé s chronickými nemocemi, uvedl server CNN.

před 1 hodinou

Policie Rusko, ilustrační foto

Střelba v Rusku: Útočníci zaútočili na synagogu a pravoslavný kostel

V neděli došlo k útokům neznámých pachatelů na synagogu, pravoslavný kostel a post dopravní policie v Dagestánské republice na ruském severním Kavkaze. Při útocích byli zabiti dva policisté a dalších šest lidí bylo zraněno. Policie zastřelila dva útočníky, kteří se pokoušeli uprchnout.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Rok po Wagnerově povstání je Putin mocnější než kdy jindy.

Povstání v Rusku. Od smrti Prigožina je Putin mocnější než kdy jindy

Když šéf ruských polovojenských jednotek Jevgenij Prigožin loni vyslal své žoldáky z Wagnerovy skupiny do útoku na Moskvu jako součást krátkodobé vzpoury, prezident Vladimir Putin působil slabě a zranitelně. O rok později, po nejvážnějším zpochybnění jeho autority za téměř čtvrt století u moci, však kremelský vůdce působí jistěji než kdy jindy.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Marian Jurečka

Jurečka požaduje zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

před 5 hodinami

Odpálení rakety ATACMS.

Rusko obvinilo USA z útoku na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

Českou řidičku zabil ve Švýcarsku kámen odražený z kamionu

Česká řidička přišla v pátek o život při dopravní nehodě na západě Švýcarska. Do její hlavy narazil kámen, který se odrazil od protijedoucího kamionu, informovala na svém webu místní policie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy