Táňa Fischerová

Fischerová, Táňa

Poslední sbohem pro Táňu Fischerovou (†72). Obřad se bude konat 8. ledna

Poslední rozloučení s herečkou a občanskou aktivistkou Táňou Fischerovou se uskuteční 8. ledna od 11:00 ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. ČTK to dnes řekl její bratr Jan Fischer. Fischerová zemřela ve středu ve věku 72 let. Vedle herectví se řadu let věnovala také charitě a politické činnosti. V roce 2013 kandidovala jako nezávislá v prezidentských volbách.
Táňa Fischerová

Od herectví k charitě. Život Táni Fischerové změnilo narození postiženého syna

Táňa Fischerová proslula před kamerou i na jevišti křehkým a oduševnělým hereckým projevem, kromě divadla a filmu se také intenzivně věnovala charitě a cizí jí nebyl ani svět politiky. Výrazná osobnost nejen české kultury, která zemřela ve věku 72 let, byla čtyři roky poslankyní, před šesti roky se jako nezávislá ucházela o prezidentský úřad. V posledních letech byla nejaktivnější jako předsedkyně Českého helsinského výboru (ČHV).
Táňa Fischerová

Zemřela herečka a politička Taťana Fischerová (†72)

O Vánocích dorazila smutná zpráva. Ve věku 72 let zemřela herečka, spisovatelka, moderátorka, politička a občanská aktivistka Táňa Fischerová. S odvoláním na její rodinu to na sociální síti oznámila její bývalá asistentka Monika Šatavová.
Marta Kubišová

Kubišová truchlí: Táňa Fischerová byla úžasná ženská, všude šířila dobro

Zesnulá herečka a občanská aktivistka Táňa Fischerová byla podle zpěvačky Marty Kubišové neobyčejně statečná žena, která svůj nelehký osud nesla s velkou noblesou. Na Fischerovou, která zemřela dnes ve věku 72 let, Kubišová vzpomíná s láskou, stejně jako její dlouholetý spolupracovník, režisér a herec Jan Kačer. Fischerovou obdivovali i další její profesní kolegové, herec Jan Potměšil a režisér Jiří Strach.
Táňa Fischerová, kandidátka na prezidenta ČR

Fischerová, Kocáb, Sommerová, Ruml, Kubišová a další píší Zemanovi: Ustupte od kandidatury, odpočívejte a umožněte Hradílkovi žít

Praha - Jak jsme vás již v minulých dnech informovali, signatář Charty 77 a polistopadový ministr vnitra Tomáš Hradílek drží kvůli opětovné kandidatuře Miloše Zemana hladovku.  V otevřeném dopise Zemanovi uvedl, že jej v roli prezidenta hluboce zklamal. Podle něj Zeman rezignoval na kultivování a humanizování společnosti, je zděšen z jeho působení v oblasti zahraniční politiky a otevřeně jej žádá, aby zrušil svou kandidaturu na prezidenta. Od držení hladovky dvaasedmdesátiletého muže odrazuje nejen rodina, ale i stovky lidí a známé osobnosti.
Táňa Fischerová

Oprášit ministerstvo pro lidská práva? Česku se to vyplatí, tvrdí aktivisté

Praha - Ke zřízení ministerstva pro lidská práva vyzvaly dnes politiky, kteří jednají o budoucí vládě, Český helsinský výbor (ČHV) a sdružení Romea. Nový ministr či ministryně by nemuseli mít zvláštní úřad a mohli by se stát spojkou mezi vládou a organizacemi, které se lidskými právy zabývají, řekl novinářům František Kostlán ze sdružení Romea. Výzvu autoři zveřejnili při příležitosti mezinárodního dne lidských práv.
Táňa Fischerová

Milé kandidátky, víte, že se nejedná o středoškolskou olympiádu?

Praha – Na internetu se objevily výzvy, aby se kandidáti, kteří nemají dle předvolebních průzkumů přílišnou šanci dostat se do druhého kola prezidentské volby, vzdali kandidatury. Tím by umožnili zvýšit preference kandidátů, kteří by mohli svést rovný souboj o Hrad s Janem Fischerem a Milošem Zemanem. Někteří z kandidátů tuto výzvu zcela odmítli.
Táňa Fischerová

Termín voleb po Vánocích je velmi otravný!

Praha – Kandidátka na prezidenta České republiky Táňa Fischerová má předsevzetí. Pokud by byla zvolena, je rozhodnutá vetovat všechny zákony, ke kterým by byly přidány přílepky. Alespoň tak to uvedla v Interview ČT24.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 58 minutami

před 1 hodinou

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 5 hodinami

před 5 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

Rusko, Kreml

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

včera

včera

včera

Volby ve Velké Británii

Britské parlamentní volby mohou být už za pár týdnů, tvrdí média

Britové si budou volit nové složení parlamentu už v červenci, píší dnes tamní média. Uvedl to například deník Guardian. Podle informací televize ITV se má hlasovat 4. července. Očekávalo se přitom, že volby proběhnou nejdříve na podzim. Premiér Rishi Sunak ve středu řekl, že volby budou v druhé polovině roku.  

včera

Příběh Sherlocka Holmese se začal psát před 165 lety. Narodil se Arthur Conan Doyle

Kdo by neznal proslulého detektiva Sherlocka Holmese, hrdinu knih i filmů. Tuto postavu stvořil britský spisovatel Arthur Conan Doyle, který se narodil přesně před 165 lety.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy