Praha – Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek byl hostem Interview ČT24. Co si myslí o možném zvyšování minimální mzdy? Podle Dufka jde o čistě populistický krok, při kterém budou vládní strany doufat v zisk hlasů při následujících volbách do Poslanecké sněmovny.
„Myslím, že před volbami, aby byla populistická, minimální mzdu zvýší," uvedl narovinu Dufek k jednání vlády Petra Nečase. Reagoval tak na odložení projednávání zvýšení minimální mzdy. Jestliže však ke zvýšení nedojde, práce bude ještě více devalvována nedostatečným ohodnocením.
Ačkoli si Dufek myslí, že vláda již nemá legitimitu, odbory se snažily s vládou jednat a navrhovali prorůstová opatření na místo soustavného šetření, vláda je ignorovala. Podobná slova o vládním naslouchání jsme ostatně mnohokrát mohli slyšet od sociálních demokratů. Až teď je naděje, že dojde ke zvýšení minimální mzdy.
Související
Dnešní stávka v Praze: Dufek vyzval k demisi celé vlády. Varoval před dalšími stávkami a protesty
Obchody by neměly vozit potraviny z jedné části Evropy do druhé, míní odborář Dufek
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
před 55 minutami
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
před 1 hodinou
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
před 2 hodinami
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
před 3 hodinami
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
před 4 hodinami
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
před 5 hodinami
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
před 5 hodinami
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
před 6 hodinami
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
před 7 hodinami
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 8 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
včera
Detaily záchrany lebky svaté Zdislavy. Experti prozradili podrobnosti
včera
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
včera
Stalo se před 490 lety. Král Jindřich VIII. nechal popravit svou manželku
včera
Česká diplomacie tragicky přišla o pracovníka. Zahynul v Chile
včera
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
včera
MS v hokeji: Lotyšsko porazilo Německo. Slovinci nenavázali na senzaci s Čechy
včera
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
včera
Svět může zažít nejsilnější El Niño v historii už letos. Letní teploty zřejmě v nadcházejících letech zlámou rekordy
Klimatický fenomén El Niño se v Tichém oceánu formuje výrazně rychleji, než vědci původně předpokládali. Podle nejnovější aktualizace Centra pro předpověď klimatu (CPC), které spadá pod Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), navíc rapidně rostou šance, že by tento jev mohl do podzimu či zimy dosáhnout historické síly. Meteorologové v této souvislosti podle CNN hovoří o možnosti vzniku vzácného takzvaného super El Niña, přičemž pravděpodobnost, že anomálie dosáhne silné nebo velmi silné intenzity, je aktuálně odhadována na 66 procent.
Zdroj: Libor Novák