Bohumír Dufek

Jana Maláčová (ČSSD), ministryně práce

Minimální mzda? Měla by činit půlku průměrného platu, navrhují odbory

Minimální mzda v Česku by se měla navázat na průměrnou mzdu a měla by odpovídat aspoň její polovině. Shodli se na tom předáci dvou největších odborových centrál. Na odborářské konferenci o sociálním dialogu to dnes řekl šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) to podporuje. Zaměstnavatelé dlouhodobě požadují vzorec pro stanovení nejnižšího výdělku, poloviční podíl k průměrné mzdě je podle nich ale vysoký.
Ilustrační foto

Čeští zaměstnanci s počítači spíše válčí. Robotizace je děsí, ukazuje průzkum

Sedm z deseti pracovníků nemá informace o tom, jaké má jejich zaměstnavatel plány do budoucna. V nástupu robotů a digitalizace spatřují lidé víc nevýhod než výhod. Pětina zaměstnanců v práci nemá k dispozici počítač či chytrý telefon a přístup k internetu. Ukázal to průzkum společnosti Trexima mezi více než čtyřmi stovkami členů Asociace samostatných odborů (ASO). Výsledky dnes Trexima zveřejnila na konferenci o budoucnosti práce.
Ilustrační foto

Růst platových tarifů? Návrh vlády je nepřijatelný, křičí odbory

Praha - Koaliční strany ANO a ČSSD se ve středu dohodly, že by se příští rok mělo na mzdy úředníků či učitelů vydat o osm procent peněz víc než letos. S tím odbory souhlasí. Vadí jim však, že se platové tarify některých pracovníků veřejného sektoru mají od ledna zvýšit "jen" o čtyři procenta.
Bohumír Dufek, šéf Asociace samostatných odborů (ASO)

Válka mezi centrálami odborů? Jedna kope za ANO, druhá za ČSSD. Růst platů nejistý

Praha - Dvě největší odborové centrály se neshodnou na tom, o kolik mají růst platy ve veřejném sektoru a minimální mzda. Výraznější zvýšení požaduje Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), která má podporu koaliční ČSSD. Menší Asociace samostatných odborů (ASO) naopak souhlasí s představou ANO, že by navýšení mělo být mírnější, nikoli plošné.
Bohumír Dufek, šéf Asociace samostatných odborů (ASO)

Výhrůžka ČSSD? Odbory daly straně nůž na krk kvůli vstupu do vlády s ANO

Praha - Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do připravované vlády s ANO. Uvedl to dnes šéf zemědělských odborářů Bohumír Dufek. Pod tiskové prohlášení se podepsal jako předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR. Organizace sdružuje 35.000 členů. Členové ČSSD nyní o vstupu do vlády s ANO hlasují v referendu, připravovaný menšinový kabinet počítá s tolerancí od komunistů.
Bohumír Dufek, šéf Asociace samostatných odborů (ASO)

Minulá vláda lhala, kudy chodila, tvrdí odborář Dufek

Praha – Odbory si pochvalují koaliční smlouvu ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO. Je prý nejlepší od revoluce. I odbory se ale obávají, že vláda na svoje sliby nezíská dostatek financí. Podle předsedy odborů Dufka by ale ekonomiku mělo nastartovat zvýšení minimální mzdy.
Bohumír Dufek, šéf Asociace samostatných odborů (ASO)

Předseda odborů apeluje na ČSSD: Svolejte sjezd

Praha – Asociace samostatných odborů (ASO) už má plné zuby sporů, které nyní rozdělují nejsilnější stranu. Sociální demokracie se totiž potýká s vnitřním rozkolem místo toho, aby už pracovala na sestavování vlády a prosazovala své myšlenky.
Demonstrace

Lidé se bojí stávkovat! Nahání jim hrůzu vyhazov!

Praha – Zítra měla proběhnout několik měsíců plánovaná generální stávka, ale od tohoto plánu musely odbory upustit, neboť se nenašla taková odezva u občanů. V Interview ČT24 to řekl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.
Dufek: Odbory se k jednání nevrátí, cíl paralyzování země trvá

Dufek: Odbory se k jednání nevrátí, cíl paralyzování země trvá

Praha - Odbory se podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka nevrátí na tripartitu kvůli chystanému zákonu o stávce. Dufek to dnes uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce. Podle Dufka se vláda rozhodla prosadit svou verzi a odborářské připomínky nevzala v potaz.

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy