Rozčílený herec Vetchý: Odborový boss Dufek nikdy nedosáhl na špici a tak nemá právo urážet armádu

Praha – Odborový boss Bohumír Dufek rozčílil herce Ondřeje Vetchého svým výrokem, ve kterém kritizoval českou armádu, která je podle něj neakceschopná. Vetchý v komentáři pro Právo Dufka napadl, že nikdy v ničem nevynikal.

Bohumír Dufek, který šéfuje jedné ze dvou největších odborových centrál v zemi, řekl v pořadu Hyde park na ČT: "My jsme si přece ten stát zřídili proto, aby nám sloužil a teď si vemte, registr vozidel nefunguje, na katastru už vám nebudou za chvíli garantovat ani zápisy, řeknu, policie nemá možnosti, aby prostě nás chránila, armáda, řeknu, není armádou, protože to je prostě, řeknu, s 20 letadlama, co chcete chránit, a tak dále..."

Vetchý se však naší armády zastal. Sám měl prý možnost vidět české vojáky přímo v akci. „Kdyby pan Dufek viděl tuto vysoce profesionální, neuvěřitelně odborně vyspělou a nesmírně respektovanou část naší armády v akci, musel by se chytit za nos, omluvit se a hluboce se vojákům poklonit. Neví totiž, o čem mluví. Zároveň velmi pochybuji o tom, že on sám byl kdy v nějaké činnosti absolutní špičkou," napsal Vetchý.

Herec zároveň připomíná, že jako malá země s židovsko-křesťanským původem musíme být součástí většího obranného celku, jako je NATO. Jinak by s námi mohl být amen.

„Mluvit o něčem, o čem nemá pan Dufek ani páru, tímto zjednodušujícím a paušalizujícím způsobem je sice v našich krajinách velmi běžné a oblíbené, ale já osobně to považuji, a to už poměrně dlouho, za krajně nezodpovědné a nebezpečné," uzavírá svou kritiku populární herec.

Česká armáda je částí společnosti považována za zbytečnou a to z toho důvodu, že nevidí žádné opodstatnění. Jenže v rámci NATO jsou naše speciální jednotky považovány za jedny z nejlepších v Evropě a v některých případech i na světě. Příkladem je třeba protichemická jednotka.

Související

Více souvisejících

Bohumír Dufek Ondřej Vetchý (herec)

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Navalného pohřbí v pátek v Moskvě. Proběhne i poslední rozloučení

Poslední rozloučení se zesnulým opozičním politikem Alexejem Navalným proběhne v pátek odpoledne v Moskvě, uvedla jeho mluvčí Kira Jarmyšová ve středu. Hlasitý kritik ruského prezidenta Vladimira Putina bude následně pohřben na Borisovském hřbitově na jihu metropole. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy