Praha – Zítra měla proběhnout několik měsíců plánovaná generální stávka, ale od tohoto plánu musely odbory upustit, neboť se nenašla taková odezva u občanů. V Interview ČT24 to řekl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.
Že obyvatelé ČR nemají zájem o generální stávku, zjistily odbory skrze dotazníkovou anketu, která byla uspořádaná v podnicích. Dufek ve vysílání uvedl, že se lidé báli stávky z toho důvodu, aby nepřišli o své zaměstnání.
Vyjádřil víru v to, že jednou přijde doba, kdy se lidé hromadně zvednou a půjdou společně protestovat proti vládě, že společnost vycítí tu nutnost. Domnívá se však, že taková potřeba bude ve společnosti až ve chvíli, kdy bude velké množství lidí žít bídě.
Kritizuje současný stav vlády Petra Nečase, která se zachránila a schvaluje zákony v Poslanecké sněmovně za pomocí poslance Romana Pekárka, který byl nepravomocně odsouzený za vzetí úplatku. Je přesvědčen, že to nemá s demokracií vůbec nic společného. „Ta nejednota, která vládne parlamentem, nevydrží dlouho," dodává.
Kritice neušel ani ministr financí Miroslav Kalousek, který dle Dufka likviduje Českou republiku zákony, které upřednostňují vývoz před českým trhem, na což doplácí malí podnikatelé, kteří své zboží nevyváží. Dufek doufá v to, že příští složení Poslanecké sněmovny bude levicové.
Související
Dnešní stávka v Praze: Dufek vyzval k demisi celé vlády. Varoval před dalšími stávkami a protesty
Obchody by neměly vozit potraviny z jedné části Evropy do druhé, míní odborář Dufek
Bohumír Dufek , Demonstrace , Odbory
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
včera
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
včera
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
včera
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
včera
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
včera
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
včera
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
včera
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
včera
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
včera
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
včera
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
včera
Motivem útočníka zřejmě byla nenávist k Trumpovi. Vyjma politiků nechtěl nikoho zranit
včera
Počasí se pořádně oteplí. O prodlouženém víkendu dorazí téměř letní teploty
26. dubna 2026 21:24
Nejhorší jaderná katastrofa v dějinách. Okolí Černobylu může být neobyvatelné i tisíce let
Dnes uplynulo přesně 40 let od nejhorší jaderné katastrofy v dějinách lidstva. V roce 1986 došlo v tehdejším Sovětském svazu na území dnešní Ukrajiny k explozi reaktoru číslo 4 v černobylské jaderné elektrárně. Tato událost, která kontaminovala téměř 50 000 kilometrů čtverečních půdy a ovlivnila životy více než 3,5 milionu lidí, zůstává dodnes mementem jaderné bezpečnosti.
Zdroj: Libor Novák