Zúčtování s Vetchým: On hrál ve filmech a máma seděla v kriminále, píše syn Šustrové

Praha - Syn Petrušky Šustrové se pustil do herce Ondřeje Vetchého. Ten kritizuje současné vedení Ústavu pro studium totalitních režimů. V jeho čele sedí právě Šustrová.

Štěpán Korčiš, syn Šustrové, se rozpovídal v textu pro Lidové noviny. Ten zveřejnil server Lidovky.cz. Korčiš píše, že jeho matka nemá zapotřebí, aby na ni pořvával herec Vetchý v přímém přenosu. Stalo se tak na tiskové konferenci, kde vedení ÚSTR vysvětlovalo personální změny.

"Naštěstí je jako „ztroskotanec a samozvanec" na podobné kampaně zvyklá a vydrží to. Ale když už se přidal i premiér Petr Nečas a vyjadřuje se opravdu kdekdo, zkusím se jí zastat," napsal Korčiš pro LN.

Psali jsme:
Ondřej Vetchý kritizuje komunismus a nové vedení ÚSTR, sám hrál v 34 normalizačních filmech
 

Šustrová "v boji proti komunismu udělala tolik, kolik si například pan Vetchý nezahrál ani ve svých nejdivočejších polistopadových snech". Zatímco Šustrová patřila k signatářům Charty 77, stala se i jejím mluvčím a dokonce za totality seděla v kriminále, Vetchý hrál v desítkách normalizačních filmů.

Premiér teď mluví o levicovém puči v ústavu, který režíruje KSČM. "Ať si někdo zkusí představit, že máma po dvou letech v komunistickém kriminále pomáhá Filipovi s Grebeníčkem zavírat archivy StB. To je opravdu k smíchu," udeřil Korčiš.

Související

film Prezidentka (Foto: Zuzana Pánská)

RECENZE: Nudná Prezidentka se drží stereotypů a naivního pohledu na svět

Aňa Geislerová se snaží skloubit vztah s vysoko postavenou funkcí. Jak již dobře známe z jiných snímků, je to velmi náročné a to zejména, když je vztah zatížen nevyrovnaností. Petr Vetchý pak ztělesňuje dobré hodnoty, přičemž stojí v opozici k všeobecnému marasmu okolního světa. Samotný snímek pak smutně vyniká svou až pohádkovou naivitou.

Více souvisejících

Ondřej Vetchý (herec) ústr

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 38 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy