Horáček se vrací do politiky? Po neúspěšné prezidentské kampani má plán

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček zvažuje svou kandidaturu do Senátu, i když po prezidentské volbě prohlásil, že politice nemá co nabídnout. Stanovil si několik podmínek, které přibližuje v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

Na rozdíl od prezidentské kampaně by ale tentokrát nerad kandidoval jako nezávislý, protože by v senátu nic nezmohl. Kvůli tomu si stanovil několik podmínek. „Musel bych mít podporu více politických stran. Nechtěl bych kandidovat v Praze, kde je kvalitních kandidátů dostatek. A nechtěl bych být v Senátu jen do počtu,“ vysvětlil v rozhovoru pro Český rozhlas.

Velký problém současné české společnosti vidí v kultuře. „Chybí tady k ní větší respekt. Ministr kultury je vždy vnímán jako ta nejslabší pozice ve vládě. Kulturní instituce mají obrovské problémy v komunikaci s ministerstvem,“ říká Horáček.

Případnou kandidaturu na senátora ještě nepodepsal, kvůli časové náročnosti, protože nastupuje na vysokou školu. „Ovšem ne jako učitel, ale jako student. Zvládl jsem přijímací řízení na dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Doufám, že by to mohlo inspirovat i někoho jiného. To, že máte více let, neznamená, že jste na odpis. Ani když vám to okolí naznačuje a v práci vás už nechtějí,“ dodal Horáček.

Související

Vláda ČR

Vláda chce nová pravidla pro nominace prezidentských kandidátů. Řešila i Dukovany

Poslanci a senátoři už nebudou moci před volbami prezidenta republiky podpořit kandidaturu více než jednoho prezidentského kandidáta. Návrh na změnu zákona o volbě prezidenta republiky projednala vláda na středeční schůzi. Zabývala se také nezbytnými přípravami dopravní infrastruktury potřebnými k zahájení a následnému průběhu výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech.

Více souvisejících

prezident čr Michal Horáček Senát ČR prezidentské volby 2018 senát politika Česká republika

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy