Kupka věří v úspěch Spolu v Praze. Pro stavbu okruhu jsou třeba lidé, kteří o ní nebudou jen mluvit

Ve štábu koalice Spolu v Truhlářské ulici netrpělivě vyhlíží výsledky také Martin Kupka (ODS). Ministr dopravy věří v úspěch ve volbách do pražského magistrátu, který by za určitých okolností mohl vést k zásadnímu posunu ve stavbě Pražského okruhu.

Kupka má jistý vztah k magistrátu, krátký čas byl jeho tiskovým mluvčím. I proto doufá, že se koalici Spolu podaří v hlavním městě vyhrát. „A věřím, že se podaří dovést k úspěšnému konci i povolební jednání,“ uvedl pro EuroZprávy.cz. ODS totiž před čtyřmi lety zvítězila, přesto skončila v opozici.

Na komunální úrovni je však člen Fialovy vlády spojen především se středočeskými Líbeznicemi, jejichž starostou byl až do loňska. Volby podle něj hrají důležitou roli. „Ukotvení ve všech úrovních, tedy komunální, krajské i celostátní, je klíčovou součástí organismu zralé a plnohodnotné politické strany,“ vysvětlil.

Premiér Fiala na dubnovém sněmu ODS připomněl, že v těžkých časech po pádu Nečasovy vlády pomohli straně přestát právě komunální politici. Kvůli tomu klade na výsledek v nich důraz i ministr dopravy.

„Dobrý politik se pozná podle tak, že má přirozený zájem měnit věci k lepšímu. A jsou politici, kteří mají nastavení na to, aby měnili věci v místě, a tvoří potom v době případného neúspěchu na krajské či celostátní úrovni stranický pilíř,“ nechal se slyšet.

Pro ministra dopravy jsou výsledky důležité i z toho důvodu, že tématem mnoha kampaní především ve velkých městech jsou dopravní stavby. V Praze to je například vnější okruh.

„My opravdu potřebujeme lidi, kteří nebudou jenom mluvit o podstatných změnách ve výstavbě okruhu, ale kteří pro to udělají, co bude v jejich silách, aby se opravdu začal stavět,“ dodal Kupka.

Související

Martin Kupka

Česko chce příští rok otevřít 118 km dálnic. Podle Kupky se začnou stavět nové

Dopravní síť v České republice se v příštím roce rozšíří o rekordních 118,1 kilometru nových dálnic, oznámil dnes ministr dopravy Martin Kupka (ODS). V letošním roce bylo v ČR otevřeno 15,4 kilometru dálnic. Největší rozšíření v příštím roce se plánuje na dálnici D4 směrem k Písku, dále na jihočeské D3 a jihomoravské D55. Navíc práce na nových dálnicích začnou na dalších 117,8 kilometrech.

Více souvisejících

Martin Kupka (ODS) ODS Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) Ministerstvo dopravy Pražský okruh Volby magistráty Praha

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy