Martin Kupka (ODS)

Martin Kupka

Česko chce příští rok otevřít 118 km dálnic. Podle Kupky se začnou stavět nové

Dopravní síť v České republice se v příštím roce rozšíří o rekordních 118,1 kilometru nových dálnic, oznámil dnes ministr dopravy Martin Kupka (ODS). V letošním roce bylo v ČR otevřeno 15,4 kilometru dálnic. Největší rozšíření v příštím roce se plánuje na dálnici D4 směrem k Písku, dále na jihočeské D3 a jihomoravské D55. Navíc práce na nových dálnicích začnou na dalších 117,8 kilometrech.
Martin Kupka

Autoškola od 15 a půl let, řidičák a techničák můžete nechat doma. Kupka představil chystané novinky v dopravě

Díky novele bodového systému bude v Česku možné od příštího roku zahájit kurz autoškoly k řízení osobního automobilu již ve věku 15 a půl roku. Od 17 let budou moci lidé řídit auto s dozorem mentora. Řidiči u sebe také nebudou muset mít řidičský průkaz a malý technický průkaz. Dnes to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS) na tiskové konferenci.
Martin Kupka

Mýtné na dálnicích příští rok zdraží, oznámil Kupka

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ve dnešním dílu pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi (ČT) oznámil, že od příštího března by se mýtné na českých dálnicích mohlo zvýšit o deset až 15 procent. Důvodem pro toto navýšení je možnost využití změny evropské směrnice, která umožňuje zahrnutí poplatků za emise do výše mýtného. 
Petr Fiala

Fiala uzavírá cestu po Asii v Uzbekistánu, připojil se k němu Kupka

Premiér Petra Fiala (ODS) dnes uzavírá svou cestu po Asii na návštěvě Uzbekistánu, kde se k české delegaci připojil také ministr dopravy a Fialův spolustraník Martin Kupka. Oba politici se snažili místní představitele přesvědčit k investici do dopravních prostředků z České republiky. 
Martin Kupka (ODS)

Kupka musel před provozovateli čerpacích stanic hájit kontroly marží

Ceny paliv už neohrožují dopravce, trh se podařilo stabilizovat, prohlásil na dnešním Kongresu Čerpačka v Čestlicích u Prahy ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj k tomu přispěly i kontroly marží. Kupka se v projevu také věnoval budoucnosti čerpacích stranic a nízkoemisní mobilitě. 
Martin Kupka

Člen české delegace vedené Kupkou v Koreji obtěžoval hygieničku

Člen české vládní delegace v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, která cestujícím na letišti v Soulu měřila teplotu. Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek. Případem se zabývají tamní úřady. Řeší ho i české ministerstvo obrany, pod které lékař spadá. Chystá se ho potrestat.
Martin Kupka

Česko je připraveno pokračovat v dopravní pomoci Ukrajině, řekl Kupka

Česká republika je připravena pokračovat v pomoci při obnově zničené dopravní infrastruktury na Ukrajině. Řekl to dnes ministr dopravy Martin kupka, který se ve městě Rzeszów na východě Polska zúčastnil Mezinárodního dopravního fóra. Hlavním tématem byl rozvoj dopravního propojení mezi Ukrajinou a Evropskou unií a také obnova infrastruktury. Kupka představil českou dopravní pomoc Ukrajině za uplynulý rok, setkal se i s kolegy z Británie, Švédska a Ukrajiny.
Martin Kupka

Vláda schválila novelu, která stanovuje lhůty pro povolení dopravních staveb

Vláda dnes schválila novelu liniového zákona, která stanovuje čtyřletou lhůtu pro udělení povolení pro nejvýznamnější stavby dálniční, železniční a vodní dopravní infrastruktury. Novinářům to po jednání kabinetu řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Novela, která převádí do českého práva evropskou směrnici, podle něj poslouží jako pojistka, doufá, že se stavby i bez ní budou povolovat rychleji. Zákon ještě bude muset posoudit Parlament.
Martin Kupka

Kupka slibuje 12 vodíkových čerpacích stanic do roku 2025

Do roku 2025 by mělo v Česku fungovat 12 vodíkových čerpacích stanic a o pět let později jich bude 40. Na dobíjecí a plnící infrastrukturu má Česko připravených šest miliard korun a ve fázi schvalování je nyní 11 vodíkových plniček. Během otevření první veřejné čerpací stanice společnosti Orlen Unipetrol v Praze na Barrandově to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).
Jan Lipavský

Vláda neprojednala zrušení usnesení, kterými se svěřily pozemky k užívání Rusku

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dnes kabinetu oproti předpokladům nepředložil návrh na zrušení některých vládních usnesení ze 70. a 80. let, kterými se svěřily tehdejšímu Sovětskému svazu nemovitosti do bezplatného užívání k diplomatickým účelům. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) po zasedání řekl, že kabinet vyhověl předkladateli, který chce návrh ještě doladit. 
Martin Kupka (ODS)

Kupka hájí nižší valorizaci důchodů. Kvůli inflaci

Snížení mimořádné valorizace důchodů, které dnes schválil Senát, pomůže i tomu, aby dál nezrychlovala inflace. Po dnešním jednání vlády to novinářům řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nechtěl předjímat, jak se k zákonu postaví nastupující prezident Petr Pavel, který ho dostane k podpisu. Průměrný důchod se podle novely od června zvýší o zhruba 760 korun měsíčně, bez ní by vzrostl o 1770 korun.
Martin Kupka

Česko nepodpoří zákaz prodeje aut se spalovacími motory, pokud nepůjde využívat syntetická paliva

Česká republika nepodpoří v Evropské unii zákaz prodeje nových osobních vozů se spalovacími motory, pokud nebude možné v autech využívat syntetická paliva. Dnes to v Berlíně po jednání s německým kolegou Volkerem Wissingem prohlásil český ministr dopravy Martin Kupka. Řekl, že v této věci bude Česko postupovat společně s Německem. Uvedl také, že Praha i Berlín považují stávající návrh chystané unijní emisní normy Euro 7 za nerealistický a nepřijatelný.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy