Mezi kandidáty do Senátu jsou vizionář i praktický filozof, někteří se chlubí mnoha tituly

Mezi kandidáty do Senátu v profesích také letos tradičně dominují komunální politici a zdravotníci či lékaři. Dostat se do horní komory chtějí ale také jeden praktický filozof či jeden vizionář.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z přehledu kandidátů, které zveřejnil Český statistický úřad na volebním webu.

Jako "průmyslník a vizionář" se o zvolení na Karvinsku uchází nezávislý kandidát Radomír Prus. Ve stejném obvodu kandiduje rovněž "geograf - praktický filozof" Radoslav Štědroň za uskupení Jednotní. Prus navíc uvádí, že je rovněž "filantrop", čímž se chlubí i sociální pracovník Filip Smoljak (za uskupení Pro zdraví), který by chtěl překazit v Praze 9 obhajobu mandátu svému staršímu bratrovi Davidu Smoljakovi (za STAN, Piráty a TOP 09).

Včelaření mezi svými profesemi uvádí nejen sklář a českolipský senátor za Starosty Jiří Vosecký, ale také preventista městské policie Dominik Hanko (SPD), který kandiduje na Lounsku.

Zkrácené názvy svých aktivit musel použít pirátský kandidát Pavel Ondrůj, který se představil jako manažer kultury v Městském domě v Přerově, organizátor kulturních akcí a předseda Nadačního fondu festivalu Blues nad Bečvou. Na Olomoucku za STAN usiluje o zvolení Marek Ošťádal nejen jako starosta obce Náklo, ale také jako baskytarista a frontman kapely Stracené ráj. Jako člen organizačního týmu běžeckého závodu Vokolo priglu kandiduje v Brně Lukáš Berta za hnutí senátora Marka Hilšera.

V Senátu by se mohli potkat také chirurg, plukovník a bývalý velitel vojenské polní nemocnice Jindřich Sitta (za STAN), bývalý vojenský letec generálmajor Jiří Kubala (za hnutí Nezávislí) či plukovník generálního štábu ve výslužbě Radek Henner (SPD).

Mezi adepty, kteří se pochlubili vědeckými tituly, patří kandidát Trikolóry profesor Maitah Mansoor (Ing. Ph.D. et Ph.D.), za SPD docent Lubomír Pána (PhDr. Mgr. Ph.D., dr. h. c.) a za ANO ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík (MUDr. Ph.D., EDIC, DESA).

Z kandidátů rovněž zaujme přinejmenším svým neobvyklým jménem lékárnice a ekonomka Pynelopi Cimprichová. Kandiduje na Ostravsku i v krajských volbách za hnutí Jednotní - alternativa pro patrioty, které založil bývalý poslanec SPD Lubomír Volný.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama