Mezi kandidáty do Senátu jsou vizionář i praktický filozof, někteří se chlubí mnoha tituly

Mezi kandidáty do Senátu v profesích také letos tradičně dominují komunální politici a zdravotníci či lékaři. Dostat se do horní komory chtějí ale také jeden praktický filozof či jeden vizionář.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z přehledu kandidátů, které zveřejnil Český statistický úřad na volebním webu.

Jako "průmyslník a vizionář" se o zvolení na Karvinsku uchází nezávislý kandidát Radomír Prus. Ve stejném obvodu kandiduje rovněž "geograf - praktický filozof" Radoslav Štědroň za uskupení Jednotní. Prus navíc uvádí, že je rovněž "filantrop", čímž se chlubí i sociální pracovník Filip Smoljak (za uskupení Pro zdraví), který by chtěl překazit v Praze 9 obhajobu mandátu svému staršímu bratrovi Davidu Smoljakovi (za STAN, Piráty a TOP 09).

Včelaření mezi svými profesemi uvádí nejen sklář a českolipský senátor za Starosty Jiří Vosecký, ale také preventista městské policie Dominik Hanko (SPD), který kandiduje na Lounsku.

Zkrácené názvy svých aktivit musel použít pirátský kandidát Pavel Ondrůj, který se představil jako manažer kultury v Městském domě v Přerově, organizátor kulturních akcí a předseda Nadačního fondu festivalu Blues nad Bečvou. Na Olomoucku za STAN usiluje o zvolení Marek Ošťádal nejen jako starosta obce Náklo, ale také jako baskytarista a frontman kapely Stracené ráj. Jako člen organizačního týmu běžeckého závodu Vokolo priglu kandiduje v Brně Lukáš Berta za hnutí senátora Marka Hilšera.

V Senátu by se mohli potkat také chirurg, plukovník a bývalý velitel vojenské polní nemocnice Jindřich Sitta (za STAN), bývalý vojenský letec generálmajor Jiří Kubala (za hnutí Nezávislí) či plukovník generálního štábu ve výslužbě Radek Henner (SPD).

Mezi adepty, kteří se pochlubili vědeckými tituly, patří kandidát Trikolóry profesor Maitah Mansoor (Ing. Ph.D. et Ph.D.), za SPD docent Lubomír Pána (PhDr. Mgr. Ph.D., dr. h. c.) a za ANO ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík (MUDr. Ph.D., EDIC, DESA).

Z kandidátů rovněž zaujme přinejmenším svým neobvyklým jménem lékárnice a ekonomka Pynelopi Cimprichová. Kandiduje na Ostravsku i v krajských volbách za hnutí Jednotní - alternativa pro patrioty, které založil bývalý poslanec SPD Lubomír Volný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovu stížnost ve sporu o Ošťádalovu profesuru zamítl soud

15.01.2021 16:13 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost prezidenta Miloše Zemana proti verdiktu, podle kterého…

Operátoři o ověřovacích SMS k očkování nevěděli, tvrdí asociace

15.01.2021 11:23 Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci…

Registrace k očkování je fiasko. Babišova vláda za půl roku neudělala…

15.01.2021 10:46 Aktualizováno Opoziční politici kritizují dnešní start registrací k očkování, ale i další záležitosti spojené s…

Babišova vláda zase selhala. Opozice kritizuje nedostatek dat o očkovaných…

14.01.2021 21:33 Aktualizováno Vláda se snaží klíčová data o koronavirové pandemii i přes výzvy opozice a expertů dlouhodobě tajit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama