ODS potěšil interní průzkum hnutí ANO. Jermanové přisuzuje porážku ve volbách

S blížícími se krajskými volbami se objevují první průzkumy. Ve Středočeském kraji by podle jednoho z nich mohlo hnutí ANO přijít o post hejtmana, který zastává Jaroslava Pokorná Jermanová.

Zatímco průzkum společnosti Kantar TNS přisoudil hnutí ANO ve Středočeském kraji volební potenciál 29 a půl procenta, podle interního průzkumu vládní formace, o němž informoval deník Právo, by kandidátka kolem hejmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové získala jen 13 procent a skončila až na čtvrtém místě.

Informace dorazila také do tábora opoziční ODS, jejíž kandidátku ve středních Čechách vede místopředseda strany a starosta Líbeznic Martin Kupka. „Vypadá to, že kampaň ANO s heslem ‚Ukázaná platí‘ moc nefunguje, protože když se ukázalo, co ‚umí‘ hejtmanka Pokorná Jermanová, preference jdou ke dnu,“ uvedla strana na twitteru.

Podle interního průzkumu ANO by hnutí ve Středočeském kraji skončilo až čtvrté. Vypadá to, že kampaň ANO s heslem "Ukázaná platí" moc nefunguje, protože když se ukázalo, co "umí" hejtmanka Pokorná-Jermanová, preference jdou ke dnu.?

— ODS (@ODScz) September 8, 2020

Jermanovou v poslední době kritizoval i předseda hnutí Andrej Babiš. Nelíbilo se mu, že hejtmanka podala trestní oznámení na záchranářku, která si stěžovala. Stranickou kolegyni usměrňoval také poté, co její manžel na sociální síti slovně zaútočil na kandidáty ODS.

„Nemyslím si, že čísla z Kantaru CZ odpovídají realitě, spíš mi to přijde jako snaha ukonejšit naše voliče, že k volbám jít nemusí, protože to ANO má v kapse. Tak to ale není, naše čísla jsou jiná,“ řekl Babiš deníku Právo.

Podle průzkumu volebního potenciálu Kantaru by za hnutím ANO zaostali druzí Piráti s 19 procenty, třetí občanští demokraté s 15 procenty i Starostové a nezávislí s podporou KDU-ČSL se 14,5 procenty.

Související

Více souvisejících

ODS Hnutí ANO Volby Jaroslava Jermanová (hnutí ANO) Andrej Babiš

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

před 3 hodinami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 11 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Zdroj: David Holub

Další zprávy