Stanjura, Síkela a Kupka mají v květnu odcestovat do Kataru

Na květen se plánuje cesta ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), ministra dopravy Martina Kupky (ODS) a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) do Kataru. Cílem cesty je navázat obchodní vztahy, řekl dnes Kupka v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Zda s tím souvisela i nedávná cesta hradního kancléře Vratislava Mynáře, Kupka neví. Mynářovu cestu Kupka označil za podivný krok Hradu.

Zástupci vlády by mohli v Kataru jednat mimo jiné i o dodávkách plynu, který by částečně mohl nahradit plyn z Ruska, zminil v diskuzi po Kupkově vyjádření bývalý ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (ANO).

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář minulý týden navštívil Katar, aby pozval katarského emíra na návštěvu České republiky. Informaci Radiožurnálu na webu potvrdila Kancelář prezidenta republiky. Mynář podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jednal s vedoucím kanceláře emíra. O Mynářově programu podle Radiožurnálu předem nevědělo ministerstvo zahraničí ani vláda, která je za zahraniční politiku země odpovědná.

"Účelem cesty bylo předání osobního pozvání prezidenta republiky pro emíra státu Katar, šajcha Tamima bin Hamada Sáního," uvedl Ovčáček.

Mynář odletěl do Dauhá letadlem katarských státních aerolinek ve středu 23. března odpoledne. Na dotazy Radiožurnálu nereagoval. Podle Ovčáčka byl kancléř na cestě i ve čtvrtek. Mluvčí vlády Václav Smolka i ministerstva zahraničí Lenka Do odmítli Mynářovu cestu komentovat.

Související

Zbyněk Stanjura

Vláda řeší s podnikateli ceny energií, regulovaná složka totiž výrazně vzroste

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se setkali se šéfy Svazu průmyslu a dopravy a Hospodářské komory Janem Rafajem a Zdeňkem Zajíčkem, aby projednali cílenou vládní pomoc s cenami energií pro firmy z energeticky nejvíce náročných odvětví. Navázali tak na jednání s premiérem Petrem Fialou z konce října. Výsledkem je dohoda, že vláda do poloviny prosince najde a představí řešení, které zmírní dopady oznámeného navýšení regulované složky ceny elektřiny ERÚ na tyto společnosti.

Více souvisejících

Zbyněk Stanjura Jozef Síkela Martin Kupka (ODS) Katar

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 45 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 5 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 14 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Zrádce v řadách USA: Bývalý americký velvyslanec působil jako tajný agent Kuby

Bývalý americký velvyslanec v Bolívii Manuel Rocha překvapivě oznámil, že se u soudu přizná k tomu, že desítky let působil jako tajný agent pro Kubu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy