Česká pošta dá výpověď šesti stovkám zaměstnanců. Dalších 300 dokázalo najít své uplatnění na jiných pozicích v rámci této státní instituce. O brzy bývalé zaměstnance pošty je poptávka i od policistů nebo vězeňské služby. Mezitím rezort vnitra mluví o vzniku nového plánu transformace společnosti.
„Česká pošta v souvislosti s uzavíráním poboček avizovala zrušení 900 pracovních míst. 300 zaměstnanců našlo uplatnění na jiných pozic u České pošty a 600 zaměstnanců bude propuštěno. Na Českou poštu se obrátilo 25 významných zaměstnavatelů s žádostí o zprostředkování zaměstnanců, například Policie ČR nebo Vězeňská služba ČR,“ popsal mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.
Zpráva přichází po hromadném zavírání poboček pošty v rámci úsporných opatření. Celkem jich je 300. Oznámila to prostřednictvím tiskové zprávy dne 31. března tohoto roku, k jejich kompletnímu uzavření má dojít ke 30. červnu.
Červen je pro tuto státní instituci kritický měsíc. Do jeho konce má dojít k uzavření tří stovek poboček. „Během června budou na rušených pobočkách uvedeny informace o nástupnických poštách a o službách, které budou tyto pobočky poskytovat a v kterých časech. Dále držitelé zákaznické karty České pošty dostanou informace o nastalých změnách, bude spuštěna speciální webová stránka se všemi novinkami a klienti rušených poboček dostanou do svých poštovních schránek informace o změnách, které se konkrétně jich dotýkají,“ vysvětluje Česká pošta.
Podle ministra vnitra Víta Rakušana má pošta koncem června mít plán transformace. „Plán transformace bude k 30. červnu obsahovat i rámcový dlouhodobý výhled fungování České pošty, a to především z pohledu dodatečných služeb, které může Česká pošta poskytovat jako primární kontaktní místo mezi občany a státní správou, například v oblasti daní, dotací, vydávání dokladů nebo sociálních podpor.“
Tisková mluvčí resortu vnitra Klára Dlubalová dále přiblížila, že tvorba tohoto plánu 30. červnem nekončí. „Zainteresované týmy se plynule začnou věnovat upřesnění služeb, které bude stát do budoucna od České pošty požadovat, a parametrů, na základě kterých za ně bude platit. V této fázi přípravy transformačního plánu zároveň definují dodatečné služby, které by měla Česká pošta občanům poskytovat. Při přípravě této části plánu transformace bude stejně jako dosud spolupracovat s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie, státní Digitální a informační agenturou a Českým telekomunikačním úřadem,“ vysvětlila.
Související
Americká cla si vybírají daň. Česká pošta přestala přijímat některé zásilky
Dubnové důchody. Mění se termíny výplat, pošťáci mají napilno
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka
před 1 hodinou
Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva
před 2 hodinami
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
před 3 hodinami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 5 hodinami
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 6 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 7 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 12 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
Irsko, Španělsko, Slovinsko a Nizozemsko se rozhodly bojkotovat příští ročník největší nesportovní události na světě, písňové soutěže Eurovize, který se má konat v roce 2026. Tento krok přichází v reakci na to, že Izraeli byla povolena účast v soutěži, ačkoliv řada vysílatelů požadovala jeho vyloučení kvůli pokračující válce v Gaze.
Zdroj: Libor Novák