Praha - Už prvního září měly ze škol nenávratně zmizet automaty, v nichž mohou děti školou povinné sehnat slazené limonády, chipsy a další nezdravé potraviny. Jedlíci ale mohou zatím zůstat klidní.
S největší pravděpodobností hraničící v tuto chvíli s jistotou totiž jeden z velkých plánů bývalého ministra školství Marcela Chládka svoji zářijovou premiéru nestihne. Proč? Kvůli laxnosti úředníků.
Jak píše pondělní Právo, automaty řeší nová vyhláška, která ovšem stále není hotová. Na předpisu, který má zarazit prodej nezdravých potravin přímo ve školách, totiž pracuje kromě resortu školství i ministerstvo zdravotnictví.
A úředníci tak trochu nestíhají. Ministerstvo školství ústy své mluvčí Jitky Ježkové přiznalo, že vyhláška nabírá zpoždění, protože se prý ministerstva ještě nedohodla a spokojení prý nejsou ani školští náměstci.
Ministerstvo zdravotnictví ovšem průtahy hází na resort Kateřiny Valachové s tím, že je to zodpovědnost resortu školství. Zatím ovšem není jasné, kdy se ministerstva dohodnou a "nezdravé" automaty ze škol opravdu zmizí.
17. prosince 2025 13:07
Ústavní soud zrušil oddělené termíny zápisů pro děti z Ukrajiny. Podle něj jsou diskriminační
Související
Odstartovaly turnusy jarních prázdnin. Tady je velký přehled termínů
Studenti v Ústí zburcovali policii. Obavy z útoku ve škole se nepotvrdily
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Útok na ostrov Charg může pohřbít poslední naděje na zlevnění pohonných hmot
před 2 hodinami
Izraelská armáda zabila vysoké představitele Hamásu
před 3 hodinami
Hádka kvůli ropě: Okamura prosazuje nákupy z Ruska, Schillerová připustila zásah do cen pohonných hmot
před 4 hodinami
Írán má zájem o jednání, tvrdí Trump. Dohodu s Teheránem ale odmítá
před 5 hodinami
Izraelská armáda oznámila, že zahájila vlnu rozsáhlých úderů napříč západním Íránem
před 7 hodinami
Írán hrozí po Trumpově prohlášení další eskalací války
před 8 hodinami
Íránský lídr Modžtaba Chameneí podle Trumpa možná vůbec nežije
před 9 hodinami
Počasí příští týden: Mírně se ochladí, v noci bude nadále mrznout
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Cenu Český lev za nejlepší film dostal Karavan. Řešil se Moravec, zaznělo varování před slovenským scénářem
včera
Země vyšlou k Hormuzskému průlivu válečné lodě, prohlásil Trump. Je zavřený jen pro USA a Izrael, reaguje Írán
včera
EU se dohodla na prodloužení protiruských sankcí. S obavami vyhlíží čtvrteční jednání
včera
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
včera
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
včera
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
včera
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
včera
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
včera
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
včera
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
včera
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
včera
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro stanici Fox News Radio odmítl upřesnit časový harmonogram probíhajícího vojenského konfliktu v Íránu. Prohlásil, že boje skončí ve chvíli, kdy to on sám „ucítí v kostech“. Přestože vyjádřil přesvědčení, že válka nebude trvat dlouho, naznačil, že konečné rozhodnutí o jejím závěru závisí na jeho osobním úsudku.
Zdroj: Libor Novák