Česko má novou profesorku epidemiologie. Zeman ji jmenoval, dekret předá Metnar

Prezident Miloš Zeman jmenoval Dagmar Horákovou profesorkou epidemiologie, preventivního lékařství a hygieny. Jmenovací dekret jí předá ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman
doporučujeme

Jmenování Horákové navrhla vědecká rada Univerzity obrany v Brně, v srpnu ho odsouhlasila vláda. Podle Ovčáčka jmenování podléhá spolupodpisu předsedy vlády.

Horáková působí na ústavu veřejného zdravotnictví lékařské fakulty olomoucké Univerzity Palackého jako zástupkyně přednostky. Podle ministerstva obrany je absolventkou oboru všeobecné lékařství této fakulty, kde získala v roce 1997 titul MUDr. Od té doby pracuje v Ústavu preventivního lékařství, který se v roce 2019 sloučil s Ústavem sociálního lékařství, od té doby se jmenuje Ústav veřejného zdravotnictví.

Od počátku své kariéry vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, je garantem několika předmětů na své domovské univerzitě, podílela se na deseti vědecko-výzkumných projektech zaměřených především na epidemiologii chronických neinfekčních nemocí, možnosti časné detekce a identifikaci rizikových faktorů.

Je autorkou nebo spoluautorkou 67 prací, členkou čtyř oborových rad doktorských studijních programů a zkušební komise pro atestační zkoušky, a také členkou profesních organizací, jako jsou Česká lékařská komora a Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školy budou fungovat v současném režimu i příští týden

18.01.2021 18:42 Aktualizováno I příští týden budou školy pokračovat v současném režimu výuky. Na twitteru to dnes uvedl ministr…

Kvalita výuky on-line se zlepšila, bez problémů ale není

18.01.2021 16:17 Kvalita distanční výuky se podle dvou třetin středoškoláků od loňského jara zlepšila, stále jsou s…

O návratu žáků do škol dnes vláda nerozhodne

18.01.2021 14:33 Vláda dnes nebude rozhodovat o návratu žáků z distančního vzdělávání zpět do škol. Ministři o tom…

Dělat antigenní testování žáků je nyní nereálné, zní ze škol

18.01.2021 13:14 Zástupci školských organizací si neumí představit, jak by mělo fungovat každotýdenní testování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama