Němeček by vrátil děti do škol až po splnění dvou podmínek

Děti by se měly vrátit do škol ve chvíli, kdy budou mít pedagogové za sebou očkování a naplno bude fungovat pravidelné testování žáků. Řekl to bývalý viceprezident asociace ředitelů základních škol Pravoslav Němeček. Podle něj nemá smysl zahájit kontaktní výuku, pokud nebudou splněny obě zmiňované podmínky. Němeček, nyní ředitel českobudějovické základní školy Bezdrevská, to dnes řekl ČTK.

"Skutečně musí fungovat testování žáků a naočkovaní musí být všichni pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci, kteří přichází s dětmi do kontaktu. Jedno bez druhého nebude fungovat," uvedl Němeček.

Ministerstvo školství dnes poslalo do škol informace k prioritnímu očkování školských pracovníků. První etapa registrací učitelů i nepedagogických pracovníků má podle ministerstva začít v sobotu 27. února. Nejpozději ve čtvrtek obdrží školy unikátní kódy, kterými se při registraci bude ověřovat profese.

Němeček dodal, že kdyby výuka začala buď bez testování žáků nebo aniž by zaměstnanci podstoupili očkování, hrozí, že se systém opět zhroutí. "Zase bychom museli školy po krátké době zavírat, protože by se koronavirus rychle šířil. A nikdo už nechce být za blbce, abychom s velkou slávou zahájili kontaktní výuku a po dvou týdnech zase nechali děti doma," řekl.

Podle něj se proto školy musí otevřít, až bude systém nastaven. Němeček řekl, že podle jeho odhadů by reálně mohla začít výuka ve třídách po Velikonocích. "Musíme si uvědomit, že jen samotné proočkování učitelů i nepedagogických pracovníků nějakou dobu potrvá, není dostatek vakcín a poptávka po nich je velká," řekl Němeček.

Dodal, že děti si už z velké části zvykly na distanční výuku. Ale podle něj je návrat do škol důležitý třeba i kvůli aspektu socializace žáků. "Ovšem nesmíme na to chvátat a otevřít školy, až bude vše připravené," uvedl.

Související

Více souvisejících

Školství Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) učitelé

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy