Praha - Předseda SPD Tomio Okamura má na krku trestní oznámení, které na něj podali Romové. Na svém profilu na sociální síti upozornil, že tomu není poprvé a následně rozebral známý server Romea.
Trestní oznámení bylo na Okamuru podáno za jeho názory, které prezentoval na facebooku. Tam mimo jiné uvedl: "Za posledních 70 let stoupl počet Romů v České republice 32 krát. Ano, slyšíte dobře, je to skutečně neuvěřitelný nárust. Zatímco v Roce 1945 u nás žilo 10 tisíc Romů, tak letos je to podle odhadů 320 tisíc. Jen za posledních 14 let se jejich počet zdvojnásobil. Vraťme se ale k číslům, která tato moje tvrzení doloží. Věznění 12 tisíc romských vězňů nás všechny slušné a pracující České občany stojí 4 miliardy korun ročně. Sociální dávky pro Romy činí přibližně 20 miliard korun. K tomu přičtěme obrovské škody na majetku při "sbírání" železa a dalších ukradených věcí. To se ani nedá vyčíslit."
Trestní oznámení "obskurních a nenávistných protibělošských spolků jako je Romea" opravdu podle jeho slov nijak nevzrušují. "A teď se podržte - z veřejných zdrojů vyplývá, že tento romský spolek Romea, který na mne podal trestní oznámení, dosud získal na dotacích 47 919 884 korun. Ano, více než 47 milionů z daní občanů. To je neuvěřitelné," dodal.
Za svými názory i fakty ale stojí nadále. "Roste počet ghett a nepřizpůsobivých, přičemž drtivá většina z nich jsou Romové. Stejně tak je jasný fakt, že značná část vězňů v České republice jsou romského původu. A stejně tak je zcela jasné, že při současné strmé křivce růstu porodnosti nepřizpůsobivého obyvatelstva nebude mít brzy ekonomicky aktivní obyvatelstvo České republiky sílu utáhnout finančně republiku. A proto jasně říkám, že strmý růst porodnosti romské populace za současného stavu je podle mého názoru spolu s problémem imigrantů jedním ze dvou největších bezpečnostních rizik pro budoucnost České republiky. Tento problém zmiňuje ve své zprávě i česká tajná služba (BIS)," píše Okamura.
Řešením podle něj není tvářit se jako že se nic neděje, ale je analyzovat příčiny, následně příčiny vymýtit a minimalizovat negativní jevy. "V praxi to znamená dát práci každému Romovi - ne peníze a dávky, ale práci. S tím, že bez práce nebudou dávky. V každém městě a vesnici každý kolem sebe najde spoustu věcí, které je třeba opravit, udržovat, uklidit nebo vybudovat. Každé romské dítě musí povinně do školky a už od předškolního věku se naučit dobře česky a evropské sociální a kulturní návyky. Za neomluvené hodiny v rámci školní docházky dětí musí přijít trest pro rodiče formou odebrání dávek," dodal.
Následně upozorňuje, že se nejedná o rasismus, naopak to považuje za zcela nezbytnou obrana před rasismem. "Nejen já, ale i rozumní Romové říkají, že současný systém sociálních dávek je cesta do pekel. A rozumní Romové také podporují můj návrh zákona na úplný plošný zákaz výherních hracích automatů a jejich internetových obdob či můj návrh zákona proti lichvě. Bohužel tato vládní koalice oba moje návrhy i mojí koncepci zamítá, přičemž sama vláda nic lepšího nenavrhuje. Až mi připadá, že to nicnedělání dělá současná vláda schválně, aby získala hlasy ve volbách od těchto skupin obyvatelstva," píše šéf SPD.
"Na základě dnešního trestního oznámení, které na mne Romové podali jménem spolku Romea, jsem si tento obskurní server Romea.cz prohlédl - a jeho aktivita mě ovšem přeci jen pozitivně inspirovala - štvavé, lživé a nenávistné texty na tomto serveru mě přivedly k myšlence, že by je měli přezkoumat policisté a státní zástupce, protože porušují jak standardní míru slušnosti, ale nepochybně i české zákony," dodal Okamura.
Související
Nepleťte do debaty o bezpečnosti neustále Rusko, perlil Okamura v televizi
Náměstek z SPD spojil Mináře s podezřelým z pardubického útoku. Okamura se možná bude omlouvat
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
před 1 hodinou
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
před 2 hodinami
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
před 2 hodinami
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 3 hodinami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 5 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
Íránské úřady naplánovaly rozsáhlé smuteční obřady za zabitého nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího, které se uskuteční od 4. do 9. července na území Íránu i sousedního Iráku.
Zdroj: Libor Novák