Praha - Moderátorka Zuzana Bubílková si do pořadu Kauza dne Rádia Impuls pozvala bývalého prezidentského kandidáta a čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. S výjimkou některých prohlášení prezidenta Miloše Zemana mi není líto, že jsem se nakonec nestal hlavou státu, přiznal.
Schwarzenberg je podle svých slov naopak šťastný, že se na Pražský hrad nemusel stěhovat a že stále může chodit do hospod a do barů. „Lituji toho jen při některých výrocích pana prezidenta. Jinak jsem šťastný, že tam nejsem. Můžu chodit do jakékoli hospody chci, navštěvovat bary s holkami a dělat všechno to, co se na Hradě nesmí. Život mám mnohem lepší, než kdybych tam byl,“ myslí si.
Schwarzenberg také prohlásil, že pokud se Miloš Zeman rozhodne znovu kandidovat na prezidenta, porazí ho pouze kandidát, který si tvrdě půjde za svým cílem a bude mít specifické vlastnosti. „Spoustu lidí odradí to, jak byla kampaň svého času vedena. Kdo si nechá takto nadávat a chce o sobě poslouchat lži? Takhle hroší kůži má málokdo. Kdyby ještě prezident Zeman kandidoval, porazí ho pouze vlčák, který se chce stát prezidentem a udělá pro to všechno,“ myslí si.
Zeman se ke své další kandidatuře zatím nevyjádřil, definitivní rozhodnutí má padnout v březnu. Schwarzenberg však má jasno o své budoucnosti - znovu kandidovat nebude. „Já jsem příliš starý, nechci u nás dědkokracii. Letos mi bude už 80,“ připomněl.
Řeč přišla i na jeho nástupce v čele TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten podle něj není nejméně oblíbeným, ale za to je nejvíce diskutovaným politikem. „Pro mě je to jeden z nejpomlouvanějších politiků. Já ho znám dobře a on na rozdíl od ostatních politiků žije velice skromně. Je to opravdu velmi pomlouvaný člověk a asi se toho nikdy nezbaví. My jsme země, ve které každého lze pomlouvat,“ tvrdí Schwarzenberg.
V čele TOP 09 už sice nestojí, s politickou kariérou ale končit nehodlá. Přiznal totiž, že by za TOP 09 rád kandidoval v nadcházejících volbách do Sněmovny. „Plánuji kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny. Chci jít do toho,“ dodal.
Související
Rakousko se rozloučilo s Karelem Schwarzenbergem
Události Petra Nutila: Pohřeb Karla Schwarzenberga a zavedení korespondenční volby
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Plány monarchie odhaleny. Figuruje stále i jméno bývalého prince Andrewa
před 1 hodinou
Policie zastavila pátrání po pohřešovaném z jezera Most. Zmizel při bouřce
před 2 hodinami
Pražské letiště obnovilo provoz na hlavní ranveji. Prošla modernizací
před 2 hodinami
Motocyklista Salač senzačně zvítězil na okruhu Silverstone. Vyhrál ve třídě Moto2
před 3 hodinami
Počasí o víkendu: Česko sejmou další vedra, místy se čeká až 37 stupňů
před 4 hodinami
Zelenskyj má další problém. Nikomu se k Trumpovi nechce
před 5 hodinami
Rozsáhlé razie ve Francii: Kvůli požárům byly zatčeny stovky lidí
před 6 hodinami
Tusk: Polské bezpečnostní složky zmařily ruský atentát na amerického občana ve Varšavě
před 6 hodinami
Protiválečný politik Naděždin, kterému Moskva nepovolila kandidovat proti Putinovi, uprchl z Ruska
před 7 hodinami
Trumpovi se nelíbí drony ze zahraničí. Uvalil na ně stoprocentní cla
před 8 hodinami
V chorvatském Omiši vypukl rozsáhlý požár, pomáhají i čeští policisté
před 9 hodinami
Evropská ekonomika dostala pomyslnou ránu do obličeje. A hned dvakrát za sebou
před 9 hodinami
Nové detaily Trumpova odjezdu z Turecka: Na stole byl původně jiný plán, v kontejneru na jídlo nejel sám
před 10 hodinami
Pokusy o sebevraždu na letadlové lodi? Zkreslujete informace, naštval se Hegseth
před 11 hodinami
Tchaj-wan vypnul internet. Blackoutem simuloval čínskou invazi
před 12 hodinami
Stíhačky NATO sestřelily nad Lotyšskem bezpilotní letoun. Finsko omezilo provoz
před 13 hodinami
Počasí o víkendu přinese do Česka další tropy
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
V muniční továrně nedaleko města Colleferro, které leží jihovýchodně od Říma, došlo ve čtvrtek k masivnímu výbuchu. Podle místních médií byla silná detonace slyšitelná do vzdálenosti několika kilometrů.
Zdroj: Libor Novák