Praha - Mládežnická organizace ČSSD Mladí sociální demokraté (MSD) vyzvala k bojkotu nakladatelství Naše vojsko. Nelíbí se jim, že i přes dřívější přísliby stažení nakladatelství ponechalo v prodeji zboží zobrazující Adolfa Hitlera či Reinharda Heydricha. Výtěžek z již prodaného zboží by podle MSD měl jít na provoz památníku v Lidicích.
MSD poslali otevřený dopis nakladatelství Naše vojsko. Chtějí, aby stáhlo z internetového prodeje "zboží s portréty Adolfa Hitlera, Reinharda Heydricha a dalších válečných zločinců a masových vrahů". Požadují také omluvu a využití výtěžku z již prodaných kusů na provoz lidického památníku. Zároveň organizace vyzvala k bojkotu prodeje těchto produktů některá knihkupectví, ale především veřejnost.
Socialisté vyzvali k bojkotu nakladatelství
Mladí socialisté kritizují především fakt, že nakladatelství už letos v únoru přislíbilo stažení zboží z prodeje. Prý se tak nestalo, dokonce bylo zboží rozšířeno o produkty s portrétem někdejšího Říšského protektora Reinharda Heydricha.
„Jde o obzvláště cynické plivnutí do tváře památce obětí nacistické krutosti a zcela zavrženíhodný podnikatelský záměr. Připadá mi, že se museli zbláznit, což dokládá i fakt, že jsou schopni nabízet triko s Heydrichem vedle trika s Masarykem,“ uvedl předseda MSD Radek Hlaváček.
„Nakladatelství Naše vojsko se pohybuje minimálně na hraně trestné činnosti spočívající v propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Rozhodli jsme se proto veřejně vyzvat přední česká knihkupectví a čtenáře k jeho bojkotu a věříme, že se naše výzva setká s úspěchem,“ uzavírá stanovisko Hlaváček na webových stránkách MSD.
Hitler a Heydrich zmizeli, Stalin je vedle Gotta
Nakladatelství Naše vojsko má v současnosti na svém e-shopu trička s potisky bývalého iráckého diktátora Saddáma Husajna, vůdce Sovětského Svazu Josefa Stalina, ale také s Karlem Gottem nebo Vladimírem Putinem. Trička s potisky Adolfa Hitlera či Reinharda Heydricha však již na webu nelze dohledat. Vedle trika s Masarykem tak nyní návštěvníci e-shopu mohou vidět revolučního vůdce Che-Guevaru.
Související
Heydricha měla za hrdinu. Manželka protektora byla věrná nacismu až do smrti
Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich
Reinhard Heydrich - , Adolf Hitler , Karel Gott , Mladí sociální demokraté , Josif Stalin
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
před 49 minutami
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
před 1 hodinou
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno před 1 hodinou
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
před 1 hodinou
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
před 3 hodinami
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
před 4 hodinami
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
před 4 hodinami
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 6 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera