Herečka Štěpánová okomentovala Babišovu rodinu a Čapí hnízdo, pak se fotila s Langšádlovou

Praha - Herečka Bára Štěpánová v sedmém dílu Bárometru kritizuje Babišovy bonmoty a nechápe, proč do kauzy Čapí hnízdo "zatáhl" svou rodinu. Dřív prý bývalý ministr financí volal, že všichni kradou, teď chce, aby lidé ctili presumpci neviny.

Herečka Bára Štěpánová natočila další ze série svých pořadů Bárometr. A opět se nevyhnula svému klíčovému tématu: Andrej Babiš. Ten podle ní už může být klidný, vstoupil totiž do českých dějin mimo jiné i pro své bonmoty. Kromě "Sorry jako" jde zejména o jeho "Všeci kradnú". 

"Jak si to vůbec mohl dovolit? Vždyť my jsme na něj mohli všichni podat trestní oznámení, protože on přeci musí ctít presumpci neviny. On měl nějaký důkaz, že všeci kradnú?" Já třeba nekradu. A teď se ukazuje, že on krade," říká Štěpánová. 

"Nechte na pokoji moje děti a rodinu," cituje další Babišův výrok herečka. Dodává, že sám Babiš do celé kauzy kolem Čapího hnízda svou rodinu "zatáhl". Následně prý přesvědčil svou rodinu, že to "nějak zařídí". 

Štěpánová vystupuje proti Babišovi dlouhodobě, objevila se například na pódiu při jarní demonstraci proti Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi na Václavském náměstí v Praze. Herečka se netají svým příklonem k pravici, zejména k ODS. V tomto týdnu se nechala vyfotit s představitelkou další pravicové strany TOP 09 a s její představitelkou Helenou Langšádlovou.

Bára je nejen skvělý člověk, ale i aktivní občan, kterému záleží na budoucnosti naší země. Cením si jí, protože mluví o věcech otevřeně. pic.twitter.com/wv1yiBMsot

— Helena Langšádlová (@H_Langsadlova) 1. září 2017

Andrej Babiš čelí podezřením a policejní žádosti o vydání Sněmovnou kvůli machinacím s dotacemi na jeho multifunkční Farmu Čapí hnízdo.

Související

Více souvisejících

Bára Štěpánová herci Helena Langšádlová Andrej Babiš Čapí hnízdo

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina v Evropské unii? Šéfka EK nastínila další kroky, věci se letos dají do pohybu

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve středu uvedla, že jejím cílem je předložit rámec přístupových jednání Evropské unie s Ukrajinou do začátku léta.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy