Varnsdorf - Obyvatelé obce starostovi Martinu Loukovi vyčítají, že se schovává a neřeší nastálou krizovou situaci. Ten nyní hodlá s občany debatovat a pokusit se najít nějaké rozumné řešení. V rozhovoru pro lidovky.cz řekl, že je mu hlavně líto peněz, které padly na bezpečnostní opatření během víkendových demonstrací. Bylo to okolo 3 milionů korun.
V pátek a sobotu to ve Varnsdorfu vřelo. Zatímco média tvrdí, že mnoho místních pochodovalo a demonstrovalo spolu s neonacisty, ministr vnitra Jan Kubice to vyvrací. Starosta prohlašuje, že mezi nejagresivnějšími účastníky neviděl žádné známé tváře, ale přiznává, že situace je složitá."Obyvatelé se dělí do skupin. Někteří lidé bezesporu přijali názor, že demonstrace jsou správnou cestou, jak vyřknout svůj požadavek směrem k radnici na lepší život. A účastí na protestu jen zviditelňují svůj požadavek," řekl Martin Louka pro lidovky.cz.Dodal, že další část obyvatel to bere jen jako zpestření víkendu, jiní chtějí svou podporou demonstrací zatlačit na radnici, aby odstoupilo její vedení. A pak jsou tam i tací, kteří se snaží vyvolávat konflikty. Přesto doufá, že to nejhorší už má město za sebou."Nebylo by dobře, kdyby se situace znovu přiostřila a musely opět zasahovat policejní jednotky," řekl v rozhovoru pro server.Doplnil, že je mu líto peněz, jež stát vynaložil na zabezpečení celé akce. Padly na to zhruba 3 miliony korun, které by se podle starosty daly využít mnohem efektivněji. Aby zabránil dalším podobným demonstracím, které se možná chystají zase na příští víkend, hodlá s lidmi mluvit."Nově budeme organizovat pravidelné schůzky vedení města s občany. Nemyslím si, že by nás na nich občané chválili, ale aspoň bude možné v klidu probrat, co koho trápí," řekl Martin Louka pro lidovky.cz.
Související
Romové nesouhlasí se zproštěním Ukrajince v případu tragédie u brněnské přehrady
Policie řeší VIDEA nejen z Brna, Romové vykřikovali protiukrajinská hesla
Aktuálně se děje
včera
Máme důkazy, že prezidentské volby v roce 2020 nebyly legitimní, tvrdí šéf FBI. Podle médií je paranoidní
včera
Příměří s Íránem skončí ve středu. Trump očekává obnovení bojů
včera
Evropa svůj jaderný arzenál nerozšíří ani kvůli Rusku, usnesly se státy NATO
včera
Zelenskyj: Putin zvažuje dvě varianty, co dál. Jednou z nich je útok na Pobaltí
včera
Magyar dal prezidentovi Maďarska a předsedovi Ústavního soudu lhůtu na rezignaci
včera
Slováci v referendu rozhodnou o Ficově rentě. Volební období se řešit nebude
včera
„Nepřípustné.“ Macinka si kvůli výhrůžkám předvolal ruského velvyslance
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro pohonné hmoty na úterý
včera
Magyar plánuje navázat úzkou spolupráci s Tuskem. Nechá si poradit, jak obnovit vztahy s EU
včera
Myanmar zakázal distribuci menstruačních potřeby. Na černém trhu stojí víc než minimální mzda
včera
Timmy je volný. Velryba uvízlá v Německu se dostala na svobodu
včera
BBC: V USA bují znepokojivý trend. Obchodníci sázejí miliony pár minut před zásadním oznámením Trumpa
včera
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Blíží se vlny tsunami, úřady zahájily evakuaci
včera
Prokáže věk, umožní elektronický podpis. Do roku 2030 bude moci mít digitální identitu každý, plánuje EU
včera
Írán dal Trumpovi košem. Odmítnul další jednání s USA
včera
Ceny ropy po uzavření Hormuzského průlivu opět strmě rostou
včera
Rozsáhlý požár v Brně. Hoří sklad výrobků z plastu, lidé nemají větrat
včera
Příměří se hroutí. USA zadržely íránský tanker, Teherán poslal na americká vojenská plavidla drony
včera
Počasí bude jako na houpačce, naznačuje předpověď na tento týden
19. dubna 2026 21:51
StarDance nevynechá ani tentokrát. Prágr je posledním potvrzeným účastníkem
StarDance po všech hvězdných účastnících podzimní řady představila už i všechny profesionální tanečníky, kteří budou slavné osobnosti po parketu doprovázet. Diváci se na přímé přenosy mohou těšit na podzim na obrazovkách České televize.
Zdroj: Lucie Podzimková