Více než měsíční pátrání po pohřešovaném dvaadvacetiletém Vojtovi M. z Olomoucka bohužel dospělo k tragickému závěru. Podle dostupných informací, vycházejících z policejního šetření a záznamů městských kamer, se mladý muž zřejmě utopil v řece Moravě. Začátkem týdne byl nalezen bez známek života.
Dvaadvacetiletý Vojtěch M. byl pohřešovaný od konce ledna. „Odvoláváme pátrání po pohřešovaném 22letém Vojtěchu M. z Olomoucka, po kterém jsme intenzivně pátrali od úterý 28. ledna. Pohřešovaného se bohužel podařilo nalézt bez známek života v řece Moravě v Olomouci,“ informovala v úterý policejní mluvčí Ivana Skoupilová.
První informace o tom, že osud mladého muže mohl být tragický, se na veřejnosti vyskytly dne 19. února. Policie totiž oznámila, že v sobotu 25. ledna přijala oznámení o topícím se muži v řece Moravě v blízkosti třídy Kosmonautů v Olomouci. „Osobu v řece potvrdily také kamerové záznamy městské policie,“ podotkla Skoupilová.
O tři dny později, tedy 28. ledna, rodina Vojty oznámila jeho zmizení na policii. Naposledy byl viděn v noci na sobotu 25. ledna v klubech okolo centra Olomouce. „Díky kamerovým systémům se nám podařilo zmapovat pohyb pohřešovaného a jeho poslední místo výskytu bylo poblíž břehu Moravy u třídy Kosmonautů v Olomouci. Další zjištěné informace a poznatky naznačují, že by spolu obě události mohly souviset a pravděpodobně se jedná o jednu a tutéž osobu,“ shrnula policejní mluvčí.
Výraznou aktivitu projevili také obyvatelé Olomouce, kteří se do pátrání zapojili především prostřednictvím sociálních sítí. Organizovali spontánní hromadné akce, sdíleli informace a aktivně pomáhali s jeho nalezením. To s sebou ale přinášelo také některé problémy. „Obracíme se na veřejnost, aby nešířila neověřené informace, a ještě více netraumatizovala rodinu pohřešovaného Vojty, se kterou jsme v úzkém kontaktu,“ zdůraznila Skoupilová v průběhu pátrání.
Na sociálních sítích jim za to v úterý poděkovala jeho teta Jarka V. „Z celého srdce Vám všem chci poděkovat za Vaše laskavé srdce a ochotu při hledání mého synovce Vojty. Je Vás tolik a je moc pěkné vidět, že dobří lidé stále na tomhle světě jsou,“ napsala.
Následně ale jen potvrdila smutnou zprávu. „Bohužel ale musím oznámit to, v co jsme celou dobu doufali, že se nestane. Pátrání po Vojtovi bohužel skončilo a pro nás nedopadlo dobře. Je konec pátrání, Vojtu našli bez známek života. Vzhledem k rodině a pozůstalým se držte jakýkoliv komentářů a vyptáváni. Ještě jednou Vám moc děkujeme a vážíme si Vaší podpory,“ dodala.
Související
Ztracenému chlapci šlo nejspíš o život. Policie předpokládá, že byl unesen
Skvělá zpráva od policistů. Pohřešovaný dvanáctiletý chlapec se konečně našel
pohřešované osoby , Policie ČR , Olomoucký kraj
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno před 2 hodinami
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 2 hodinami
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
před 3 hodinami
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
před 3 hodinami
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
před 4 hodinami
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
před 5 hodinami
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 6 hodinami
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 7 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 9 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 10 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 10 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 11 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 12 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 13 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 14 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
Uplynulý rok 2025 se do dějin evropské ekonomiky zapíše jako období hlubokého otřesu a nejistoty. Server Politico jej popisuje jako jeden z nejvíce vyčerpávajících roků pro unijní obchod, kterému dominoval nevybíravý tlak staronového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten od svého lednového návratu do úřadu nešetřil na adresu Bruselu urážkami a označil Evropskou unii za uskupení vytvořené k parazitování na Americe, což následně podpořil zavedením nejtvrdších celních bariér za posledních sto let.
Zdroj: Libor Novák