Rodinní příslušníci měli asi největší roli v kampani ekonomky Danuše Nerudové, ovšem i Petru Pavlovi drží palce jeho nejbližší. Kromě manželky Evy i syn Jan, který nechyběl ve volebním štábu svého otce, kde se jen lehce slavilo vítězství. Začíná totiž náročná kampaň před druhým kolem.
Například v televizních vystoupeních si nešlo nevšimnout toho, že Pavel mnohdy odpovídá na otázky velmi stručně. Přísloví "jaký otec, takový syn" platí v případě jeho potomka v tomto ohledu naprosto. Ve štábu v Salvátorské ulici sledoval sčítání výsledků prvního kola prezidentské volby také jeden z jeho synů a krátce se podělil o své pocity.
"Byl dobrý, jako vždycky," zhodnotil Jan Pavel pro EuroZprávy.cz dosavadní počínání svého otce v boji o Pražský hrad. Podobně jako on ale nijak nejásal a držel si nadhled. Vždyť i sám občanský kandidát na prezidenta na tiskové konferenci sdělil novinářům, že ho ještě čeká druhý poločas a není tedy důvod teď cokoliv slavit.
Generál ve výslužbě také zmínil, že v průběhu kampaně udělal některé chyby, například šlo o pasivní výkony v televizních debatách. Syn si ale neodvažuje radit, co by měl v dalších dvou týdnech zlepšit. "Já mu neradím, od toho tady má tým plný profesionálů," konstatoval. Šéfka kampaně se ostatně už dnes dočkala od šéfa poděkování přímo na pódiu.
"Výsledky byly těsné, ještě to není konec závodu," řekl Jan Pavel, který si uvědomuje, že otce i jeho spolupracovníky čeká ještě mnoho práce. "Vyhraje ten lepší," dodal s tím, že bude držet palce i pro druhé kolo.
Související
Neuspěl Karel Janeček ani jiní stěžovatelé. ÚS ukončil přezkum prezidentských voleb
Senátor Fischer zaplatil pokutu za chyby v prezidentské kampani
prezidentské volby 2023 , Petr Pavel
Aktuálně se děje
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
včera
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
včera
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
včera
Navrátíme Írán do doby kamenné, řekl Trump. Válka pro tuto chvíli pokračuje
včera
Lidé se vrací k Měsíci. Mise Artemis II úspěšně odstartovala
včera
Počasí čeká o velikonočních svátcích výrazné oteplení
1. dubna 2026 21:07
BBC: Evropští lídři doufají, že USA z NATO neodejdou. Ví ale, že Trump je toho schopen
1. dubna 2026 19:38
Szijjártó se ostře pustil do prezidenta Pavla. Vytáhl komunistickou minulost
Diplomatické napětí mezi Prahou a Budapeští dosáhlo nového bodu mrazu. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó ostře zaútočil na českého prezidenta Petra Pavla poté, co hlava českého státu kritizovala maďarské aktivity v rámci Evropské unie. Szijjártó neváhal vytáhnout kartu komunistické minulosti a prohlásil, že nebýt sametové revoluce, byl by dnes Petr Pavel špionem komunistického Československa v západní Evropě.
Zdroj: Libor Novák