Jihlava - Kvůli komplikacím po onemocnění chřipkou zemřel v minulém týdnu v Jihlavě devětašedesátiletý muž. Na Vysočině si už toto onemocnění od loňského prosince vyžádalo 13 lidských životů.
Počet akutních respiračních onemocnění v Kraji Vysočina minulý týden výrazně poklesl. Údaje jsou však poněkud zkreslené jarními prázdninami. ČTK to řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě.
"Počet nemocných klesá, ale stále se objevují virologicky prokazované chřipky. Virus tady koluje a nelze vyloučit, že přijde druhá vlna," řekla Dvořáková. K polovině února lékaři evidovali v celé ČR 267 klinicky závažných případů chřipkových onemocnění, které vyžadovaly intenzivní péči. V 76 případech skončilo onemocnění úmrtím.
Lékaři na Vysočině hlásili za minulý týden 1034 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. Počty se minulý týden snížily ve všech pěti okresech, nejvýrazněji na Jihlavsku. Nikde už nepřekračují hranici epidemie. Nejvíc nemocných je na Pelhřimovsku, nejméně na Havlíčkobrodsku.
Pro návštěvy jsou do odvolání stále uzavřena dvě sociální zařízení. Jde o domov důchodců v Proseči u Pošné a Alzheimercentrum v Jihlavě. Aktuální informace najdou zájemci na webu.
Související
V Česku nadále probíhá epidemické šíření chřipky
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
chřipka , Kraj Vysočina , lékaři , nemoci
Aktuálně se děje
včera
StarDance nevynechá ani tentokrát. Prágr je posledním potvrzeným účastníkem
včera
Tenistce Vondroušové hrozí velký problém. Může dostat až čtyřletý trest
včera
Daňová přiznání už jsou přijímána jen elektronicky. Čas máte do začátku května
včera
Primátorka Vaňková po volbách nebude pokračovat. Musela na několik operací
včera
S diskařem Bugárem se loučili Šebrle, Kratochvílová či Fibingerová
včera
Pátrání po exmanželce bývalého prince Andrewa je u konce. Našli ji v zahraničí
včera
Klempíř prozradil, co si myslí o StarDance v ČT. Argumenty ministra ale pokulhávají
včera
Trumpovi dochází trpělivost. Írán opět varoval před ničivými americkými útoky
včera
Výročí nejznámějšího pochodu. Mezi Prahou a Prčicemi se chodí již 60 let
včera
Nebezpečná výživa je i v Česku, přiznala firma. Hygienici varovali rodiče
včera
Hormuzský průliv zůstává uzavřen. Dva tankery se přes Íránce nedostaly
včera
Vystrčil nemůže letět armádním letounem na Tchajwan, rozhodla vláda
včera
V Rakousku se objevila nebezpečná dětská výživa. Případ se řeší i v Česku
včera
Šestá osoba je ve vazbě kvůli teroristickému útoku v Pardubicích
včera
Tragédie v Kyjevě. Muž zastřelil několik lidí, zlikvidovala ho policejní zásahovka
včera
Nedělní počasí bude deštivé i bouřlivé, upozornili meteorologové
včera
Mírová dohoda s USA je daleko, prozradil Teherán
Aktualizováno 18. dubna 2026 21:54
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
18. dubna 2026 20:17
Zbývá poslední jméno. StarDance odhalila již devět profesionálních tanečníků
18. dubna 2026 19:04
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
Již je jasné, že po letošním mistrovství světa v hokeji nebude na lavičce národního A-týmu pokračovat realizační tým v čele s Radimem Rulíkem. Kouč, který v roce 2024 dokázal s reprezentací po letech vyhrát světový šampionát, jenž se tehdy navíc konal v Praze, minulý měsíc oznámil, že u reprezentace po MS pokračovat nehodlá. Od té doby tak prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Alois Hadamczik hledal Rulíkova nástupce a nakonec je našel. Ve čtvrtek, kdy začala příprava na blížící se světový šampionát ve Švýcarsku, na tiskové konferenci potvrdil, že novými trenéry se od příští sezóny stanou Zdeněk Moták a Pavel Gross.
Zdroj: David Holub