chřipka

Ilustrační foto

Epidemie chřipky v Česku je poblíž svého letošního vrcholu

Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se epidemie chřipky nachází poblíž svého letošního vrcholu. V minulém týdnu bylo v České republice 1901 případů nemocných na 100 000 obyvatel, s ještě vyššími čísly v některých krajích, jako je Jihomoravský, Pardubický nebo Karlovarský.
Ilustrační foto

V Česku začíná epidemie chřipky. Počty nemocných rostou

Během předchozího týdne vzrostly počty pacientů s chřipkou a dalšími akutními respiračními infekcemi o více než pětinu na 1750 na 100 000 obyvatel v České republice. Státní zdravotní ústav označil tuto situaci za epidemii s nejvyšší nemocností v Jihomoravském a Karlovarském kraji a na Vysočině.  
Testování na koronavirus, ilustrační foto.

Covid sílí, nemocnost roste. Česko je na prahu epidemie

Nemocnost u chřipkových onemocnění a akutních respiračních infekcí rostla i během minulého týdne. Hodnoty sice stále odpovídají sezóně, u akutních respiračních infekcí se ale přibližují prahu epidemie. V mezitýdenním srovnání přibylo i nákaz covidem-19. 
Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto

Chřipka nebo covid? Vědci vyvrací mylnou představu, obě akutní nemoci mají i dlouhou a vážnou variantu

Ačkoliv chřipku, podobně jako covid, většinou považujeme za akutní nemoc, vědci zjistili, že obě nemoci mají i svou dlouhou variantu. Lidé, kteří jsou hospitalizováni kvůli chřipce, tak mohou čelit dlouhodobým zdravotním obtížím, zejména postihujícím plíce a dýchací cesty. Podle nové studie zveřejněné v časopisu The Lancet Infectious Diseases se následky takové nemoci podobají následkům dlouhého covidu.
Ilustrační foto

Česko na prahu epidemie. Počty covidu, respiračních infekcí a chřipky rostou. Jak od sebe nemoci rozeznat?

Jak už server EuroZprávy.cz informoval, od předchozího týdne se počet lidí s nemocemi dýchacích cest zvýšil o přibližně 13 procent, zatímco u chřipkových onemocnění došlo k nárůstu o 125 procent. Hygienická služba ČR na síti X informovala, že země se nachází na začátku nepříznivé epidemiologické situace. Jaké respirační choroby patří mezi ty nejčastější a jak je od sebe rozeznat?
Testování na koronavirus, ilustrační fotografie.

Covid v ČR: Hospitalizovaných významně nepřibývá, situace je stabilní

V Česku sice roste počet nakažených covidem-19, ale počty hospitalizovaných významně nerostou. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že situaci se daří zvládat v rámci dostupných kapacit. Zdůraznilo také, že nadále probíhá očkování proti covidu i chřipce. Důraz je kladen na vakcinaci rizikových skupin. 

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kupka s Početím je novým rekordmanem českých aukčních síní

Česko má nový nejdražší vydražený obraz v dějinách země. Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v neděli v Praze prodala za 115 milionů korun. S aukční přirážkou dosáhne finální cena částky 126,5 milionu korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy