V očkovacím centru na výstavišti v Brně je velký zájem o očkování dětí proti nemoci covid-19. ČTK to dnes řekla Veronika Plachá, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, která očkování zajišťuje. Centrum denně očkuje 4000 lidí.
V pondělí a pátek je přítomný pediatr pro očkování dětí, v tyto dny se očkuje až 250 dětí. Podle Plaché jsou termíny pro děti plné na několik dní. U dospělých zbývá denně kolem 100 neobsazených termínů. Zájem o očkování mají i samoplátci, tedy lidé, kteří nemají v ČR zdravotní pojištění, například cizinci.
Zdravotníci podali lidem v kraji už přes milion vakcín proti nemoci covid-19, nejvíce právě Fakultní nemocnice Brno na výstavišti. "Očkujeme denně asi 4000 lidí, z toho 700 má první vakcínu. Kdokoliv se dnes zaregistruje, má zítra termín. Všechny termíny pro nově očkované ani za den neobsadíme, zbývá jich denně kolem 100," uvedla Plachá.
Podle ní chodí na očkování lidé různého věku. "Nyní jsou to ale spíše mladí lidé. Velký zájem je o očkování dětí nad 12 let. Přítomný musí být pediatr, který je zde v pondělí a pátek. Kvůli velkému zájmu jsme tento týden přidali i čtvrtek. Denně očkujeme kolem 200 až 250 dětí," uvedla Plachá. Zájem mají i samoplátci, kterých je denně asi stovka. Platí přes 800 korun za vakcínu.
Obsazené termíny očkování má příští týden znojemská nemocnice, která očkuje ve sportovní hale. "Nemáme ale frontu zájemců, všichni jsou uspokojeni a mají termín včetně dětí, které očkujeme ve čtvrtek. Pokud někdo váhá s očkováním, měl by využít možnosti. Halu, kde očkovací centrum je, máme půjčenou do 25. srpna," uvedla mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá. Dodala, že centrum podalo lidem už asi 65.000 dávek vakcíny.
Související
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
Poslední rozhodnutí Fialovy vlády. Týkají se očkování či sociálních služeb
očkování , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) , děti
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
před 1 hodinou
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
před 2 hodinami
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
před 3 hodinami
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
před 4 hodinami
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
před 4 hodinami
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
před 5 hodinami
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
před 6 hodinami
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
před 7 hodinami
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
před 8 hodinami
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
před 9 hodinami
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
před 9 hodinami
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
před 10 hodinami
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
před 10 hodinami
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
před 10 hodinami
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
před 12 hodinami
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
před 18 hodinami
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 18 hodinami
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
včera
Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti
včera
Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku
Martin Stropnický, který v minulosti patřil k nejpopulárnějším tvářím hnutí ANO a prošel resorty obrany, zahraničí i kultury, se do aktuálního politického dění vracet nehodlá. V pořadu Osobnost Plus přiznal, že mu v dnešní politice chybí étos a především základní slušnost. Tu přitom nepovažuje za projev slabosti, ale naopak za vlastnost, která vyžaduje velkou vnitřní sílu.
Zdroj: Libor Novák