Očkování bez objednání bude v Hradci Králové zřejmě v jednom z obchodních center

Očkovací místo v Hradci Králové, kde se bude očkovat proti covidu-19 bez objednání, zřejmě vznikne v jednom ze dvou obchodních center v blízkosti hlavního vlakového nádraží. V úvahu připadá OC Atrium a OC Aupark.

ČTK to dnes řekl krajský koordinátor očkování a lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové Jaroslav Malý. Přípravy na zřízení očkovacího místa pro neregistrované ve městě trvají od začátku týdne.

"Zítra (ve středu) chceme stav příprav nahlásit panu ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a ten rozhodne, jestli je náš výběr správný," řekl ČTK Malý. Podle vlády by očkovací centra proti covidu, kde se očkuje bez objednání, měla vzniknout ve všech krajských městech.

"V Hradci Králové otevřeme očkovací centrum pro neobjednané ne dříve než příští týden. Ještě nějaká administrativa kolem toho bude," uvedl Malý.

Dosud se v kraji očkuje převážně v nemocnicích a u praktických lékařů. Jediné očkovací centrum mimo nemocnice je v Rychnově nad Kněžnou, a to v místním kulturním centru.

Podle ministerstva zdravotnictví bylo v kraji dosud podáno 509.560 dávek vakcíny. Dvě dávky od začátku očkování dostalo v regionu 227.864 lidí, tedy 41 procent obyvatel kraje. Za posledních sedm dní přibylo v kraji osm nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, celorepublikový průměr je na 15. V pondělí byl v hradeckém kraji tento údaj na hodnotě sedm. Od začátku pandemie se v kraji nakazilo 104.797 lidí, 19 procent obyvatel kraje. Z nemoci se vyléčilo 103.019 lidí a 1811 zemřelo. Od 4. června v kraji v souvislosti s koronavirem nikdo nezemřel.

Nákaza v hradeckém kraji se aktuálně nejvíce šíří v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní v přepočtu a 100.000 obyvatel přibylo 13 nakažených, následují okresy Hradec Králové a Trutnov, kde podle tohoto přepočtu přibylo shodně po devíti případech. Lépe na tom je Jičínsko se sedmi nakaženými a Náchodsko s jedním, vyplynulo z dnešních údajů ministerstva.

Související

Více souvisejících

očkování Hradec Králové Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Nezastrašujte a nevyhrožujte. EU se nelíbí chování Izraele k ICC

Šéf evropské diplomacie Josep Borrell v pátek vyzval Izrael, aby "nezastrašoval a nevyhrožoval" soudcům Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Stalo se tak poté, co hlavní prokurátor ICC Karim Khan požádal o vydání mezinárodních zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta, informovala agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy