Hradec Králové

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec mění trenéra. Nejstarší kouč v lize Koubek končí ze zdravotních důvodů

V Hradci Králové už jednasedmdesátiletého trenérského barda Miroslava Koubka na pozici hlavního kouče tamní fotbaloví fanoušci neuvidí. K týmu už se totiž velezkušený lodivod nevrátí poté, co prošel blíže nespecifikovanou nemocí, která však měla těžký průběh. Minimálně do konce této sezóny ho po dohodě s klubem u týmu nahradí dosavadní asistent Stanislav Hejkal. 
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie se zabývá hradeckou restaurací, potíže po jídle postihly 130 lidí

Problémy po požití jídla na konci března ve vietnamské restauraci v Hradci Králové postihly 130 lidí. U 90 z nich byla potvrzena salmonelóza. Hygienici již nepředpokládají, že by počet postižených dále rostl. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí. Případem se zabývá policie pro přečin ohrožování zdraví závadnými potravinami z nedbalosti.
Restaurace, ilustrační foto

Po jídle v hradecké restaurace zůstávají v nemocnici dvě děti

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zůstávají v péči lékařů dvě děti, které měly zdravotní obtíže z jídla z jedné z královéhradeckých restaurací. Od neděle 2. dubna ošetřila nemocnice 50 lidí, z toho šest hospitalizovala. ČTK to řekl Zdeněk Tušl z hradecké nemocnice. Pacienti shodně uváděli, že byli na jídle v jedné z hradeckých restaurací, u některých se prokázala salmonela.
Restaurace, ilustrační foto

Počet lidí s problémy po jídle v Hradci Králové dál roste, část má salmonelózu. Restaurace už neotevře

Počet lidí se zdravotními obtížemi z jídla z jedné z královéhradeckých restaurací se zvýšil na 116. Salmonelóza byla potvrzena u 64 z nich. Jako společný znak problémů uvedli konzumaci pokrmů ve stejné provozovně stravovacích služeb v centru Hradce Králové v době od úterý 28. března do soboty 1. dubna, uvedla na webu Krajská hygienická stanice (KHS) Královéhradeckého kraje. Údaje jsou k dnešním 8:45. Zmíněná restaurace, která nabízela asijskou kuchyni, je uzavřena. Konkrétní zdroj zdravotních obtíží zatím nebyl objasněn.
stolování

Lidí s obtížemi po jídle z hradecké restaurace přibylo, někteří mají salmonelózu

Lidí se zdravotními obtížemi po jídle v jedné z asijských restaurací v centru Hradce Králové v posledních hodinách přibylo. Krajská hygienická stanice (KHS) Královéhradeckého kraje má k dnešnímu ránu nahlášeno 46 lidí, z toho u 16 z nich byla potvrzena salmonelóza. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí. Údaje jsou k 8:30. Hygienici nařídili uzavření provozovny a její sanitaci. Hradecká KHS v pondělí okolo 13:00 informovala o 35 případech, z toho v 15 byla potvrzena salmonelóza.
Restaurace, ilustrační foto

Desítky lidí měly po návštěvě restaurace v Hradci Králové zdravotní problémy

V Hradci Králové od víkendu více než 30 lidí se zdravotními obtížemi vyhledalo pomoc zdravotníků. Shodně uváděli jako zdroj problémů konzumaci jídla v jedné restauraci v centru města. U zhruba poloviny lidí byla prokázána salmonela. Většina lidí ošetřených ve Fakultní nemocnici Hradec Králové (FN HK) byla propuštěna do domácího léčení, vyplynulo z informací Krajské hygienické stanice (KHS) Královéhradeckého kraje a FN HK. Na případ upozornila Česká televize.
Hradec Králové v zimě.

Hradec Králové počítá na zimní údržbu silnic a chodníků opět s výdaji 11 mil. Kč

Město Hradec Králové počítá pro nadcházející zimní údržbu silnic a chodníků s výdaji na úrovni loňských 11 milionů korun. Sklady městské Technické služby doplnily pouze asi 500 tunami soli, protože téměř 1000 tun soli jim zbylo z loňské zimy. Na chodníky je ve skladech ještě 270 tun směsi písku a soli, uvedl dnes ředitel Technických služeb Tomáš Pospíšil.
Hradec Králové

V Hradci Králové se po komunálních volbách rýsují dvě koalice

V Hradci Králové se po komunálních volbách rýsují dvě hlavní relevantní varianty postupu pro vyjednávání. První je menšinová koalice vítězného ANO a ODS s nejistou podporou dalšího subjektu a druhá pětikoalice menších uskupení, spjatých zejména kritikou předchozí koalice ve městě a určitou rezervovaností vůči ANO na celostátní úrovni.
Hradec Králové

Hnutí ANO vyhrálo v Hradci Králové, chce vytvořit koalici s ODS

Hnutí ANO, které v komunálních volbách v Hradci Králové jasně zvítězilo, by chtělo vytvořit koalici s ODS. Pokračovala by tak dosavadní spolupráce obou stran ve vedení města. ČTK to řekla jednička kandidátky ANO Jana Šandová s tím, že o koalici chce jednat se všemi úspěšnými subjekty.
skupina Foster the People

Startuje festival Rock for People 2022, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí

V prostorách letiště v Hradci Králové dnes začíná festival Rock for People. Na akci, která potrvá do 18. června, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí. Z prodeje již zmizely čtyřdenní vstupenky a jedinou možností, jak se festivalu zúčastnit, je nyní zakoupení posledních jednodenních. Podle organizátorů festivalu je letošní 26. ročník zlomový, rozpočet akce poprvé překročil 100 milionů korun.
Hnutí ANO

Předsednictvo ANO zrušilo místní organizaci v Hradci Králové

Předsednictvo hnutí ANO zrušilo místní organizaci v Hradci Králové kvůli špatnému fungování klubu v zastupitelstvu města. Informaci České televize dnes ČTK potvrdil mluvčí ANO Martin Vodička. Návrh na zrušení podala krajská organizace hnutí. Nyní by měla vzniknout nová místní organizace. Poslanec za ANO z Hradce Králové Jiří Mašek uvedl, že požádá znovu o členství. "Nemám důvod nepodat přihlášku," řekl ČTK.
České Budějovice

Česká města kvůli koronakrizi mění plány. Ubytovací poplatky se zvyšovat nebudou

Města v Česku příští rok ubytovací poplatky většinou nezvýší, případně dokonce vůbec nezavedou, ačkoli to některá původně plánovala. Důvodem je podle ankety ČTK mezi představiteli měst koronavirová krize. Výrazné zvýšení chystají jen některá města v horských či lázeňských oblastech. Od ledna 2021 obce mohou ze zákona stanovit vyhláškou výši poplatku až na 50 korun za osobu na den.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

Budoucí vstup Ukrajiny do EU v Maďarsku narazil. Orbánovi se členství Kyjeva nelíbí

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že je potřeba zodpovědět některé "velmi dlouhé a složité otázky", než bude moci Evropská unie zahájit rozhovory o členství s Ukrajinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy