Ve zdravotnictví nyní pomáhá s koronavirovou epidemií 441 hasičů

Do pomoci zdravotnictví v souvislosti se zvládnutím epidemie covid-19 je aktuálně zapojeno 441 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil Rudolf Kramář z generálního ředitelství hasičů. Kromě 32 odběrových týmů, které pomáhají s odběry vzorků pro testování na covid-19, působí hasiči také v nemocnicích na covidových odděleních, rozvážejí očkovací vakcíny či trasují kontakty nakažených novým koronavirem.

Hasiči
doporučujeme

Dále hasiči zajišťují zázemí pro takzvaná drive-in odběrová místa, obsluhují rezervační systémy odběrových a očkovacích center, logisticky pomáhají s navyšováním lůžkové kapacity zdravotnických zařízení nebo pomáhají s převozem lékařského materiálu, přístrojů a ochranných pomůcek. Zapojeni jsou ve všech krajích České republiky.

Nejvíce hasičů je do pomoci zapojeno v Karlovarském kraji, aktuálně 104. Přímo se zdravotní a ošetřovatelskou péčí pomáhá v nemocnicích v Karlových Varech, v Chebu, v Sokolově a také na covid centru v Nemocnici Mariánské Lázně a v zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS v Nejdku 64 hasičů. Kromě toho odebírají karlovarští hasiči vzorky, provádějí dezinfekci či rezervují termíny na provedení odběrů či očkování.

V Jihomoravském kraji pomáhá zvládat epidemii momentálně 42 hasičů, jsou například ve Fakultní nemocnici u sv. Anny nebo ve Fakultní nemocnici Brno Bohunice. Na Vysočině se 38 příslušníků hasičského sboru podílí podle Kramáře na zajištění odběru vzorků pro antigenní testy i PCR testy, a to včetně odběrů vzorků v dětských domovech, zajištění provozu v drive-in stanech nebo dezinfekci zdravotnických zařízení.

V Praze se střídá 20 hasičů v odběrových týmech ve Všeobecné fakultní nemocnici a v Thomayerově nemocnici. V Moravskoslezském kraji pomáhají hasiči například ve Slezské nemocnici Opava či v Nemocnici s poliklinikou v Havířově. Každý týden budou příslušníci moravskoslezských hasičů také rozvážet očkovací vakcíny do 15 zdravotnických zařízení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr Blatný dostal v Brně druhou dávku vakcíny proti koronaviru

23.01.2021 11:37 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) absolvoval dnes ve Fakultní nemocnici Brno druhé kolo…

ONLINE: PES klesl o čtyři body, přibylo přes 8 tisíc nakažených

23.01.2021 11:30 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES klesl o čtyři body na 69 bodů. Může za to méně nakažených mezi…

V pátek přibylo 8423 nakažených, pokles je dál patrný

23.01.2021 08:56 V pátek přibylo v Česku 8423 potvrzených případů koronaviru, více než předchozí dva dny. Ve…

Index PES klesl o čtyři body, ubylo nakažených mezi seniory

23.01.2021 08:11 Index protiepidemického rizika PES klesl o čtyři body na 69 bodů. Důvodem je zlepšení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama