Hasiči pátým dnem bojují s požárem skládky v Čínově, hoří hluboko pod povrchem

Pátým dnem se hasiči snaží uhasit požár skládky v Čínově u Doupovského Hradiště na Karlovarsku. Rozsahem je to sice malý požár, kvůli specifickým podmínkám se na skládce ale stále objevují nová ohniska požáru. Zásah tedy bude pokračovat, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

"Jde o malou plochu, ale hoří hluboko pod povrchem. Místy je hloubka skládky až 30 metrů a stále se nedaří požár zcela uhasit. Už jsme asi třikrát chtěli skládku předat provozovateli, ale vždy se objevilo nějaké nové ohnisko," popsal situaci na skládce Kasal.

Hasiči na místě vyzkoušeli několik způsobů hašení. V pondělí byla na místě těžká technika, dnes mají hasiči speciální hasící kontejner z Mladé Boleslavi.

Podle Kasala je na skládce normálně teplota pod povrchem okolo 60 stupňů, pokud vznikne požár, snadno se v hloubce šíří. "Nedokážeme nyní odhadnout, jak dlouho ještě bude zásah trvat," řekl. Vzhledem k odlehlé poloze skládky na okraji vojenského újezdu ale požár neohrožuje obyvatele.

Související

Požár katedrály v Rouenu ve Francii

Mimořádná zpráva V Rouenu ve Francii hořela katedrála

Ve věži gotické katedrály ve městě Rouen na severu Francie vypukla během renovačních prací ve čtvrtek požár, oznámil starosta města Nicolas Mayer-Rossignol na síti X. Později se jej podařilo uhasit, oznámili místní hasiči.
Ilustrační fotografie.

Od graffiti přes žhářství až k bombám. Rusko vede tajnou válku proti členům NATO

Ruské hybridní aktivity na území Severoatlantické aliance mohou vést až k aktivaci článku 5, varoval před tím jeden z vysokých představitelů NATO. Kromě sabotážních operací tyto ruské akce zahrnují i bombové útoky, najímání „hrdlořezů“ či útoky na vysoce postavené politiky. Estonskému premiérovi takto deset Rusů zdemolovalo auto. 

Více souvisejících

Požáry skládka Karlovarský kraj

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

Barbora Krejčíková

Nejcennější titul míří opět do Česka. Barbora Krejčíková vyhrála Wimbledon

Česká tenistka Barbora Krejčíková završila svou cestu za snem tím nejlepším možným momentem, jakým mohla. Vítězstvím ve finále nad Italkou Jasmine Paoliniovou ve třech setech 6:2, 2:6 a 6:4 a zvednutím slavné trofeje v podobě talíře nad hlavu. Navázala tak nejen na loňskou českou vítězku tohoto slavného tenisového turnaje Markétu Vondroušovou, anebo také Petru Kvitovou, ale především pak na svou někdejší trenérku a mentorku a bývalou legendární hráčku Janu Novotnou.

včera

včera

Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj okomentoval omyl Bidena, který ho představil jako Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se rychle přenesl přes další z řady trapasů amerického prezidenta Joea Bidena, který se týkal jeho osoby. Biden jej totiž omylem označil za šéfa Kremlu Vladimira Putina. Zelenskyj dnes uvedl, že na zmíněný omyl již zapomněl.

Aktualizováno včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Jak blízko jsme k válce? Stačí jen hodit vajgl na nesprávnou stranu barikády

Napětí mezi Ruskem a Západem by se dalo krájet; mnozí hovoří o nové studené válce, jiní o blížící se třetí světové válce. Jak málo ale může chybět k fatálnímu ozbrojenému konfliktu? Na to bychom už potřebovali věšteckou kouli. Rusko připravilo už tolik červených linií, že je nelze spočítat, a nikdo si nemůže být jistý tím, která bude tou poslední, co Moskvu k útoku skutečně vyprovokuje. 

včera

Důchody, ilustrační fotografie.

Důchody do konce roku 2024: Jurečka řekl, kolik teď dostává většina důchodců

Důchodci se v tomto týdnu dozvěděli, o kolik si polepší díky řádné lednové valorizaci od ledna 2025. Ještě několik měsíců ale budou penze vypláceny v současné výši. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v souvislosti s avizovaným navýšením prozradil, jak vysoký důchod momentálně pobírá většina důchodců. 

včera

včera

včera

včera

Počasí: Česko zasáhnou další vydatné deště, varovali meteorologové

Nová varování před extrémními projevy počasí v Česku vydal v sobotu hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části území varuje před vydatnými dešťovými srážkami, které mohou zvednout hladiny vodních toků. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy