Silná bouře doprovázená krupobitím dnes odpoledne zkomplikovala dopravu v Praze. Hasiči zatím vyjížděli na 20 míst, většinou odčerpávají vodu ze sklepů nebo odklízejí popadané stromy či větve. ČTK to sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.
"K 17:00 jsou všechny pražské profesionální stanice venku a společně s několika dobrovolnými jednotkami zasahují u 20 událostí," uvedla mluvčí.
Policie dosud nemá hlášenou žádnou nehodu, řidiči jsou v silném dešti opatrní. "Jezdí o poznání pomaleji, což se samozřejmě promítá do plynulosti provozu. Někde se může doprava zcela zastavit, pokud se například valí po silnici voda," řekl ČTK mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.
Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami platí v hlavním městě do dnešní půlnoci. Jihozápadně a jižně od Prahy se vytvořilo v linii několik silných bouřkových jader, ve kterých se vyskytují přívalové srážky s předpokládanými krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů a kroupy. Do 19:30 platí v metropoli i výstraha před přívalovými srážkami, uvedli meteorologové.
Související
Bouře Ciarán způsobila smrtící povodně v Itálii. Zemřelo nejméně šest lidí
Bouře Ciarán udeřila. V Británii nefungují školy, vítr byl nejsilnější ve Francii
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
před 1 hodinou
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
před 2 hodinami
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
před 3 hodinami
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
před 4 hodinami
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
před 6 hodinami
Problematický aspekt počasí v Česku. Řeší se opakovaně a už i letos
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
včera
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
včera
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
včera
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
včera
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
včera
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
včera
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
včera
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
Slovenská justice vynesla definitivní tečku za jedním z nejzávažnějších kriminálních případů v historii země. Nejvyšší soud SR tuto středu pravoplatně potvrdil trest pro Juraje Cintulu, který v květnu 2024 v Handlové vážně postřelil předsedu vlády Roberta Fica. Útočník stráví za mřížemi 21 let.
Zdroj: Libor Novák