Hlavní most v Hradci Králové na dvě hodiny uzavřen, v Labi se našel granát

Královéhradecká policie dnes odpoledne asi na dvě hodiny z bezpečnostních důvodů uzavřela Tyršův most a okolí v centru města. Krátce před 15:00 byl ze dna Labe u budovy filharmonie vyloven podezřelý předmět. Pyrotechnik později zjistil, že jde o nevybuchlou munici.

"Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o útočný granát, který odvezl ke zneškodnění. Uzavřená oblast mohla být po dvou hodinách otevřena," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Z jakého období munice pocházela, neupřesnila.

Policii na podezřelý předmět upozornili lidé, kteří jej z řeky vytáhli. "Ze dna řeky byl magnetem vytažen podezřelý předmět," řekla okolo 16:00 Kormošová.

Související

Hradec Králové

LFA: Věříme, že Hradec Králové odehraje svůj první domácí duel na svém novém stadionu

Ve třetím ligovém kole nového ročníku fotbalové Fortuna ligy 2023/24 je na programu mimo jiné v sobotu 5. srpna první domácí duel Hradce Králové, který se utká s Českými Budějovicemi. Otázkou však nadále zůstává, kde se duel bude hrát. Východočeši by si ho přáli odehrát už na svém novém stadionu, jenž je stále nedostavěný. Přes tento fakt ale Ligová fotbalová asociace (LFA) věří, že se duel skutečně na stadionu v Hradci odehraje a odmítá možnost přehození pořadatelství zápasu Českým Budějovicím. V případě, že by hradečtí na svém novém stadionu hrát nemohli, celý podzim své domácí zápasy budou hrát v plzeňském azylu. 
Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec mění trenéra. Nejstarší kouč v lize Koubek končí ze zdravotních důvodů

V Hradci Králové už jednasedmdesátiletého trenérského barda Miroslava Koubka na pozici hlavního kouče tamní fotbaloví fanoušci neuvidí. K týmu už se totiž velezkušený lodivod nevrátí poté, co prošel blíže nespecifikovanou nemocí, která však měla těžký průběh. Minimálně do konce této sezóny ho po dohodě s klubem u týmu nahradí dosavadní asistent Stanislav Hejkal. 

Více souvisejících

Hradec Králové Labe most munice

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 29 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy