Praha - Pokud se správci státní pokladny povede vyšetřit nějaké dny volna, chce je ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) strávit na chalupě v Bechyni, uvedl v pátek pro Mediafax jeho tiskový odbor. Sekáním trávy na chalupě začne i volno ministra zemědělství Ivana Fuksy, ten chce pak jet s rodinou do Francie.
"Ministr financí v tuto chvíli ještě neví, zda bude mít vůbec nějakou dovolenou. Pokud se mu podaří několik dnů v náročném pracovním programu najít, stráví je v Bechyni u řeky," vzkázal Mediafaxu zástupce tiskového mluvčího rezortu financí Jakub Haas.
Pokud nepřijdou povodně nebo jiná mimořádná událost, má v plánech na dny volna už jasno šéf ministerstva zemědělství. "Dovolenou hodlá ministr strávit s rodinou. Část na chalupě, kde se chce věnovat například své oblíbené činnosti – sekání trávy," zmínil ředitel odboru komunikace Radek Ležatka a dodal: "Pan ministr také plánuje odjet s rodinou v karavanu na jih, pravděpodobně do Francie."
Fuksa plánuje podle Ležatky dovolenou na přelomu července a srpna. Stejný termín si zvolila pro dny volna většina členů vlády, kabinet Petra Nečase (ODS) v těchto dvou týdnech dvakrát po sobě nezasedá.
Samotný předseda vlády by rád s rodinou vyrazil na sever Itálie nebo do Španělska. Svoje plány přiblížil při úterní návštěvě Velehradu. Jak ale agentuře Mediafax tlumočil jeho mluvčí Jan Osúch, definitivní slovo o termínu a cíli dovolené Petra Nečase ještě nepadlo.
Apeninský poloostrov je cílem pro dalšího člena vlády, ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). "V období vládních prázdnin by se pan ministr rád podíval do Itálie. Zatím ale nemá nic domluveného ani naplánovaného," prozradila Mediafaxu jeho mluvčí Tereza Palečková.
Jediná žena ve vládě, vicepremiérka a od 13. července i předsedkyně Legislativní rady vlády Karolína Peake (VV), má teď děti i s manželem u příbuzných ve Spojených státech. Když jí vyjde v napjatém programu nové členky kabinetu čas, chtěla by vyrazit za nimi.
Místopředseda vlády a šéf diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09) podle svého tiskového odboru chce za volnem vyrazit v srpnu. Do klasického cíle českých dovolených, do Chorvatska, letí přitom už v pátek odpoledne. Schwarzenberg vyráží do Dubrovníku ovšem nikoli za zlatavou písečnou pláží a azurovým mořem, ale na dvoudenní vrcholný summit evropských a severoamerických státníků.
Související
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
Zchudneme s Američany, komentuje Kalousek nová cla. Ozval se i vlivný unijní politik
Miroslav Kalousek , Ivan Fuksa , dovolená
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
před 1 hodinou
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
před 2 hodinami
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
před 3 hodinami
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
před 4 hodinami
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
Světová ekonomika čelí vážné hrozbě v důsledku prodlužujícího se konfliktu mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem. Podle analytiků a představitelů energetických organizací se spotřebitelé po celém světě musí připravit na výrazné zdražování potravin, pohonných hmot i cestování. Tato krize zasahuje dodavatelské řetězce napříč všemi odvětvími, protože energie je základním vstupem pro veškerou produkci a dopravu.
Zdroj: Libor Novák