Praha - V českých obchodech se objevila další nebezpečná hračka pro děti! Česká obchodní inspekce zakázala prodej sady hudebních nástrojů Agatka. Přečtěte si, jak může dětem ublížit.
Inspektoři České obchodní inspekce zjistili v sadě hudebních nástrojů Agatka, jeden nebezpečný, který nevyhověl požadavkům na bezpečnost hraček. "Riziko představuje náustek plastového saxofonu z této sady, který je pouze volně nasunut na vyústění saxofonu a i malé dítě jej velmi lehce sundá. Celý se vejde do zkušebního válce pro malé části, takže dítěti hrozí reálné nebezpečí spolknutí, vdechnutí a případně zadušení," upřesnil ředitel ČOI Vladimír Velčovský.
Sada hudebních nástrojů AGATKA – saxofon a kytaraArt. 34775EAN: 5902384347755Vyrobeno v ČíněDodavatel: Interkobo Sp. z o. o., Polsko; Vizopol, s. r. o., Vizovice
"Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít k poškození zdraví. Dítě může části saxofonu spolknout nebo vdechnout. Poté muže dojít k udušení dítěte," dodal Velčovský.
Česká obchodní inspekce prodej dětských hudebních nástrojů Agatka zakázala. Distributor následně stáhnul výrobek z trhu.
Související
Bezútěšný stav českých e-shopů. Ze 152 kontrolovaných porušila předpisy naprostá většina
Jsou ceny cukru v pořádku? ČOI provedla kontroly v obchodech
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
před 4 hodinami
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
před 5 hodinami
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
před 5 hodinami
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
před 6 hodinami
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
před 7 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
před 8 hodinami
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
před 9 hodinami
Trump posílá k Íránu další letadlovou loď. Finanční síla USA vede zemi k velkému vítězství nad Íránem, tvrdí
před 10 hodinami
Po katastrofě v Nepálu se pohřešuje 1500 lidí. Počet mrtvých roste
před 12 hodinami
Politico: Šéf CIA letěl do Moskvy, aby Rusko varoval
před 13 hodinami
Počasí se první zářijový týden ochladí, místy i zaprší
včera
Írán zařadil na seznam nepřátelských vojenských cílů rádio sídlící v Praze
včera
Maďarsko poprvé oficiálně označilo Rusko za hrozbu. Vyjádřilo plnou podporu Ukrajině
včera
Spoj každých 15 minut? Eurotunel pod Lamanšským průlivem čeká vlaková revoluce
včera
Záběry, ze kterých mrazí. Lidé neměli šanci, voda brala mosty, domy i auta, mrtvých mohou být stovky
včera
Meta zaplatí pokutu 17 miliard dolarů. Facebook a Instagram čekají stěžejní změny
včera
"Je to běžné." Trump se poprvé vyjádřil k cestě šéfa CIA do Moskvy
včera
Slovensko překazilo žhářský útok na továrnu na drony. Nešlo o první případ ohrožení, řekl Kaliňák
včera
Sněmovna přehlasovala Pavlovo veto a schválila rozvolnění rozpočtových pravidel. Opozice se obrátí na soud
včera
Kanada oznámila zavedení odvetných cel na zboží z USA
Kanada oznámila zavedení odvetných cel na širokou škálu zboží ze Spojených států amerických až do výše 50 procent. Reaguje tak na nejnovější vlnu dovozních poplatků, které na kanadské zboží uvalila administrativa prezidenta Donalda Trumpa po krachu vzájemných obchodních jednání. Kanadská opatření se dotknou amerických produktů v celkové hodnotě téměř 28 miliard kanadských dolarů a vstoupí v platnost 8. září.
Zdroj: Libor Novák