U Prostějova se zřítil ultralight, pilot zahynul

U Olšan u Prostějova se dnes dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl dnes ČTK prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. V letadle podle dosud dostupných informací kromě pilota nikdo nebyl. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Okolnosti havárie vyšetřovatelé zjišťují. Nehoda se stala po 10:00. "V současné době se ohledává stroj, šlo o dvoumístné letadlo a pilot v něm cestoval sám," doplnil Kořínek. Podotkl, že příčiny a okolnosti budou vyšetřovat policisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

"Provedli jsme průzkum trosek ultralehkého letadla a protipožárně jsme místo zabezpečili, následně jsme jej předali k vyšetřování okolností a příčin policii," řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Letadlo spadlo na okraji Olšan, trosky ležely na poli na hranicích okresů Prostějov a Olomouc. Záchrannou službu zkontaktoval svědek u místa nehody. "Po příletu letecké záchranné služby k místu letecké nehody došlo k potvrzení vstupních informací, a lékař tak musel u pilota ultralightu konstatovat smrt," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová.

Posádka se na místě spojila s operačním střediskem záchranné služby pomocí videohovoru; tuto průkopnickou metodu přenosu dat přímo na operační středisko chce krajská záchranka využívat i do budoucna. "Funkce videohovoru je zprovozněna teprve několik dnů a již ji otestovaly mnohé záchranné služby," doplnila Urbanová.

Minulý čtvrtek se ultralehké letadlo zřítilo na letišti v Novém Malíně na Šumpersku. Letadlo spadlo krátce po vzletu z výšky zhruba 30 až 50 metrů. Při nehodě se vážně zranil pilot, skončil v péči záchranářů. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové muž po pádu z výšky utrpěl mnohočetná poranění, letecky byl transportován na traumacentrum olomoucké fakultní nemocnice. Stroj byl po dopadu na zem zcela zničen.

Související

Zřícení letadla v Louisville

Na letišti v Louisville se krátce po startu zřítilo letadlo

Na letišti v Louisville v Kentucky došlo k tragické havárii nákladního letadla UPS, při které zahynulo nejméně sedm lidí. Guvernér státu Kentucky uvedl, že k nehodě došlo v úterý večer, když nákladní letadlo startovalo z mezinárodního letiště Louisville Muhammad Ali. Nejméně dalších jedenáct osob utrpělo při explozi, k níž došlo kolem 17:15 místního času, zranění. Nad místem neštěstí se valil hustý dým.

Více souvisejících

Letecké nehody Prostějov (Olomoucký kraj) život Hasiči

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 58 minutami

před 2 hodinami

včera

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

včera

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

včera

včera

včera

včera

Modžtaba Chámeneí

Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka

Nový íránský duchovní vůdce Modžtaba Chameneí se znovu ozval. U příležitosti oslav perského nového roku zveřejnil obsáhlý vzkaz, který odvysílala státní televize. Vrací se v něm k úmrtí svého otce. Zároveň tvrdí, že Írán neútočil na Turecko a Omán. 

včera

včera

Chuck Norris

Zemřel legendární akční herec Chuck Norris

Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci. 

včera

Donald Trump

Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do členských zemí NATO kvůli jejich neochotě pomoci se znovuotevřením Hormuzského průlivu. Trump obvinil spojence ze zbabělosti. Podle jeho slov se nechtějí zapojit ani v okamžiku, kdy je válka na Blízkém východě v podstatě vyhraná. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení

Tragické následky má případ fyzického napadení v Prostějově, který vyšetřuje policie. Jedna osoba podlehla zraněním, další člověk skončil v rukou policistů. Přesné okolnosti tragédie jsou předmětem vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy